Odwołanie Piotra Naimskiego, pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Odwołanie Piotra Naimskiego, pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
Piotr Naimski. Źródło: gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Naimski na Facebooku poinformował o odwołaniu go z funkcji Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z kolei na Twitterze na temat jego odwołania wypowiada się premier Mateusz Morawiecki.

„Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” – napisał Piotr Naimski na Facebooku.

„Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i wszystko blokuję”.

Suwerenność gazowa

W dalszej części swojego wpisu Piotr Naimski dziękuje wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się do realizacji projektu Baltic Pipe.

„Baltic Pipe, który został zbudowany przez nadzorowany przeze mnie z ramienia Skarbu Państwa Gaz-System będzie oddany do eksploatacji w październiku a uroczystość z tym związania odbędzie się 27 września w szczecińskiej filharmonii” – zapewnia czytelników Facebooka.

„Śmiem twierdzić, że zbudowanie tego połączenia Polski z norweskimi złożami gazu jest jednym z ważniejszych sukcesów politycznych i ekonomicznych osiągniętych przez nasz kraj w minionym trzydziestoleciu. Założona wtedy na Polskę przez Rosję gazowa pętla zostaje w tym roku zrzucona. Rosja nie będzie mogła szantażować nas zakręcaniem gazowego kurka. Wojna Rosji z Ukrainą i użycie przez Rosjan szantażu energetycznego wobec całej Europy pokazują, jak ważne to jest dla bezpieczeństwa kraju.”

Elektrownia atomowa

W końcowej części swojego wpisu odnosi się do kolejnych ważnych dla polskiej energetyki inwestycji.

„Mam nadzieję, że projekty przez nas prowadzone, a będące jeszcze w realizacji, na czele z budową elektrowni atomowej, będą równie konsekwentnie realizowane już bez mojego udziału” – wyraża nadzieję Piotr Naimski.

Premier Mateusz Morawiecki na Twitterze tak odniósł się do odwołania Piotra Naimskiego:

„Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i wielu innych inwestycji tworzących architekturę bezpieczeństwa energetycznego Polski to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie.”

Źródło: Facebook, Twitter