Od 1 stycznia 2018 r. zmiany podatkowe. Trzeba spieszyć się z kredytami?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 stycznia 2018 roku zacznie obowiązywać wiele zmian dotyczących podatków dochodowych. Część z nich obejmie obszar związany z finansowaniem dłużnym.

Warto postarać się, aby otrzymać #kredyt lub pożyczkę jeszcze w tym roku kalendarzowym. #leasing #CIT #podatki #firmy

Nowe regulacje dotyczące CIT obejmą wszystkich podatników korzystających z jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego. Chodzi nie tylko o kredyty, ale także o leasing. Zmiany będą obowiązywać od początku 2018 r., czyli warto jeszcze się pośpieszyć.

Dotychczas ograniczenia tego rodzaju dotyczyły wyłącznie odsetek od pożyczek i tylko od podmiotów powiązanych. A więc chodziło o wzajemne finansowanie pomiędzy spółką-matką i spółkami-córkami.

-Wprowadzony zostaje limit odsetek, które możemy traktować jako koszt uzyskania przychodu – wyjaśnia Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski. – Dlatego warto postarać się, aby otrzymać kredyt lub pożyczkę jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W dniu 27 listopada 2017 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano tekst ustawy nowelizującej ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym.