Obligacje skarbowe wkrótce w Banku Pekao

Obligacje skarbowe wkrótce w Banku Pekao
Prezes Banku Pekao Leszek Skiba i sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza Fot. Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Za pośrednictwem Biura Maklerskiego Banku Pekao od 1 października kupić będzie można obligacje skarbowe.

Ministerstwo Finansów oraz Bank Pekao S.A. podpisały umowę otwierającą możliwość zakupu obligacji detalicznych Skarbu Państwa w Banku Pekao. Obligacje będą dostępne od pierwszych dni października, za pośrednictwem kanałów elektronicznych, nie tylko dla klientów Banku Pekao.

Sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa

W ofercie Banku Pekao, który obsługę i sprzedaż obligacji będzie prowadził za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao (BM Pekao), znajdzie się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa:

  • 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS);
  • roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR);
  • 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR);
  • 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS);
  • 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI);
  • 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Czytaj także: Obligacje, jak stracić mniej na inflacji?

– To bardzo dobra wiadomość dla inwestorów, że do sieci dystrybucji obligacji Skarbu Państwa dołączył Bank Pekao S.A. To już drugi podmiot, który będzie sprzedawał obligacje skarbowe. To bezpieczna i zyskowna inwestycja. Warto – szczególnie teraz – więcej myśleć o oszczędzaniu. Dajemy Polakom do dyspozycji  instrumenty, które pozwolą na niwelowanie wpływu inflacji na ich oszczędności. Oferta oszczędnościowych obligacji skarbowych zachęca do stworzenia własnego, przemyślanego sposobu lokowania majątku w oparciu o instrumenty o zróżnicowanym horyzoncie czasowym, oraz różnych zasadach oprocentowania i naliczania odsetek – stwierdził sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza.

– Bardzo nas cieszy, że w naszej ofercie znalazł się tak ważny, popularny produkt jakim są obligacje Skarbu Państwa. Chcemy aktywnie uczestniczyć w budowaniu portfela inwestycji gospodarstw domowych, w oferowaniu instrumentów z myślą o środkach gromadzonych na przyszłość. Dążymy do tego, aby być instytucją pierwszego wyboru i zapewnić klientom maksymalny zakres usług i produktów, oferowanych w nowoczesny sposób. Obligacje skarbowe to dla nas kolejna okazja, aby zaprosić do zbudowania lub pogłębienia relacji z naszym bankiem – powiedział prezes Banku Pekao Leszek Skiba.

– Jestem przekonany, że oferta obligacji detalicznych będzie bardzo dobrym uzupełnieniem naszej palety produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych, która tym samym staje się jedną z najszerszych i najciekawszych na rynku. Jestem też przekonany, że nowy, nowoczesny proces jaki stworzyliśmy dla obligacji – w pełni zdalny, bez dokumentacji papierowej, z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji i sposobów autoryzacji będzie dużym ułatwieniem dla klientów i znacznie poszerzy dostępność produktu dla szerokiego grona inwestorów indywidualnych – dodał wiceprezes Pekao Jarosław Fuchs.

Obligacje w Biurze Maklerskim Pekao od 1 października

Biuro Maklerskie Pekao możliwość nabywania obligacji udostępni od 1 października br.  W pierwszym okresie w kanałach zdalnych: bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z produktu będą mogli skorzystać wszyscy klienci Banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku.

Proces zakupu obligacji będzie bardzo prosty, przejrzysty i przyjazny dla klienta, bez dokumentacji papierowej. Wszystkie dokumenty klient otrzyma elektronicznie w aplikacji lub na wskazanego maila. Sam zakup obligacji zajmie zaledwie dwie-trzy minuty, a system poprowadzi klienta krok po kroku.

Obligacje będzie można nabyć, korzystając z pomocy pracowników banku. Od października br. każdy zainteresowany będzie mógł przyjść do oddziału, w którym znajduje się Punkt Usług Maklerskich i z asystą pracownika wykonać samodzielnie transakcję na swoim telefonie  w aplikacji PeoPay lub we własnej bankowości internetowej.

Realizacja transakcji przez pracownika banku na zlecenie klienta będzie wdrożona 2 stycznia 2023 r. Od stycznia dystrybucja odbywać się będzie  w 380  Punktach Sprzedaży Obligacji oraz  telefonicznie przez Call Center BM.

Jak kupić obligacje skarbowe w BM Pekao?

Klient Banku Pekao może zawrzeć umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub serwisie bankowości internetowej Pekao24.

Osoba, która nie jest klientem Banku Pekao powinna wejść na stronię internetową dedykowaną Obligacjom skarbowym w Banku Pekao https://www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe, gdzie zostanie przekierowana na stronę umożliwiającą otwarcie pierwszej relacji z bankiem w kilku krokach:

  • weryfikacja tożsamości za pośrednictwem jednego z dwóch sposobów identyfikacji:
  •  eDO App; mObywatel
  • podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku

Dzięki wykonaniu tych dwóch prostych kroków, będzie można podpisać umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub w serwisie bankowości internetowej Pekao24. Umowę o obsługę obligacji skarbowych możesz zawrzeć nie posiadając innych produktów Banku Pekao czy Biura Maklerskiego Pekao.

Źródło: Bank Pekao SA