Obligacje InPostu zadebiutowały na rynku Catalyst

Obligacje InPostu zadebiutowały na rynku Catalyst
Fot. stock.adobe.com/Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Obligacje InPostu zadebiutowały w piątek na rynku Catalyst. Środki z emisji o wartości 500 mln zł InPost przeznaczy przede wszystkim na przejęcie francuskiej spółki logistycznej Mondial Relay - poinformował podczas debiutu wiceprezes spółki Adam Aleksandrowicz.

„Rok 2021 to dla nas rok obfitujący w duże wydarzenia i biznesowo, i te związane z rynkiem kapitałowym. Na początku roku emisja i debiut naszych akcji na giełdzie w Amsterdamie, teraz emisja i debiut naszych obligacji na Catalyst. Tym bardziej cieszymy się, że nasze papiery będą przedmiotem obrotu i będą notowane na polskim rynku, bo tu bije serce naszego biznesu i cały czas jest to dla nas i przez długi czas pozostanie najważniejszy rynek” – powiedział wiceprezes.

Coraz odważniej idziemy na rynki międzynarodowe, chcemy rozwijać się w całej Europie.

„Głównym celem emisji jest sfinansowanie przejęcia firmy Mondial Relay, akwizycji przekraczającej 500 mln euro, którą właśnie 1 lipca sfinalizowaliśmy” – dodał.

Czytaj także: InPost sfinalizował przejęcie francuskiej firmy Mondial Relay za 513 mln euro >>>

Emisja zapadających w 2027 niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych w złotych ma wartość 500 mln zł została przeprowadzona w ramach programu polskich obligacji InPost ustanowionego w maju 2021 roku. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej WIBOR 6M powiększonej o 2,5 proc. marży.

InPost wyemitował 1.000 obligacji o jednostkowej wartości 500 tys. zł

Obligacje były oferowane w trybie oferty publicznej skierowanej wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych (tj. bez wymogu sporządzenia prospektu lub memorandum informacyjnego). Obligacje przydzielono 21 inwestorom kwalifikowanym – w tym subfunduszom.

Emisja 6-letniego długu denominowanego w euro, oprocentowanego na 2,25 proc. została zwiększona z początkowo planowanych 390 mln euro do ostatecznie 490 mln euro.

Agencja Moody’s w czerwcu nadała obligacjom rating Ba2.

InPost 1 lipca w porozumieniu z Otto Group pomyślnie sfinalizował przejęcie francuskiej firmy Mondial Relay. Wartość transakcji wyniosła 513 mln euro.

Źródło: PAP BIZNES