Nowym prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości został Dariusz Budrowski

Nowym prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości został Dariusz Budrowski
Minister Piotr Nowak i Dariusz Budrowski, prezes PARP. Źródło: MRiT
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) został Dariusz Budrowski, poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Dzisiaj (18.02.) otrzymał akt powołania na to stanowisko.

„Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak wręczył Dariuszowi Budrowskiemu akt powołania na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Obowiązkowa lektura dla polityków, publikacja PARP przedstawiająca projekty zrealizowane z Funduszy Europejskich

Dariusz Budrowski urodził się w 1979 r. w Giżycku. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studiów podyplomowych dot. efektywności przedsiębiorstw i funduszy strukturalnych  na Uniwersytecie Warszawskim i MBA.

W ciągu kilkunastu lat realizował szereg zadań związanych z zarządzaniem i realizacją projektów unijnych w ramach m.in. programów: Inteligentny Rozwój, Polska Cyfrowa, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój, a także Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, podał resort.

Czytaj także: PARP: 15 mln zł na pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą powrócić do biznesu

Celem działania PARP jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wsparcie działalności innowacyjnej i badawczej małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwoju regionalnego, wzrostu eksportu oraz wykorzystywania nowych technologii w działalności gospodarczej.

Agencja bierze aktywny udział w tworzeniu i wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności kadr.

Jest także zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej.

Czytaj także: PARP wspiera finansowo promocję za granicą polskiej płatności okiem

Źródło: ISBnews