Nowy wiceprezes Zarządu PGNiG, od 16 marca 2021 roku

Nowy wiceprezes Zarządu PGNiG, od 16 marca 2021 roku
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) powołała Artura Cieślika na stanowisko wiceprezesa zarządu od 16 marca, podała Spółka.

„Rada nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 2 marca 2021 r. podjęła decyzję o powołaniu z dniem 16 marca 2021 r. pana Artura Cieślika na stanowisko wiceprezesa zarządu PGNiG, na okres trwania VI kadencji zarządu spółki, kończącej się 10 stycznia 2023 r.” – czytamy w komunikacie PGNiG.

Artur Cieślik złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Grupy Lotos ds. strategii i rozwoju ze skutkiem na koniec 15 marca 2021 r., podała spółka Lotos.

„Jako powód rezygnacji pan Artur Cieślik wskazał powołanie go do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.” – czytamy w komunikacie Grupy Lotos.

Artur Cieślik to prawnik i menedżer posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach rynku kapitałowego, spółkach publicznych oraz międzynarodowej kancelarii prawnej.

Karierę zawodową rozpoczynał w dziale prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w okresie od roku 2000 do roku 2005.

Od roku 2018 związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii, podano w komunikacie.

Z dniem 24 sierpnia 2020 roku Rada Nadzorcza Grupy Lotos powołała Artura Cieślika do składu zarządu X wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju

Doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych oraz prawie handlowym. Doradzał przy transakcjach dotyczących nabywania spółek i przedsiębiorstw, zarówno na rynkach publicznych, jak i niepublicznych, przy transakcjach łączenia, podziału oraz innego typu restrukturyzacjach spółek, czytamy także.

W czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r.

Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych.

A także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 roku.

Grupa Lotos

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews, aleBank.pl