Nowy prezes Visa Europe

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

visa.250xOd 1 października 2013 roku funkcję prezesa Visa Europe pełnił będzie Nicolas Huss. Przejdzie on z Apollo Group gdzie teraz jest dyrektorem generalnym spółki Avant w Hiszpanii i Portugalii.

Dotychczasowy prezes Visa Europe – Peter Ayliffe – który pełnił obowiązki przez siedem i pół roku, przyczynił się do wzrostu wydatków płaconych kartami Visa w Europie z 1 euro na każde 11 euro do 1 euro na każde 6,75 euro. Wydatki opłacane kartami euro w punktach sprzedaży podwoiły się, a liczba transakcji autoryzowanych przez światowej klasy system płatności Visa Europe, którego wdrożenie nadzorował, wzrosła z 4,2 miliarda do 14 miliardów rocznie.

Nicolas ukończył studia prawnicze oraz politologiczne na uniwersytecie w Tuluzie. Przed objęciem stanowiska w Apollo pracował dla Bank of America, odpowiadając za europejski biznes kartowy w spółce MBNA (European Collections & Portfolio Optimization Executive). Oprócz usług kartowych w Hiszpanii, nadzorował także windykacje należności w Europie (Wielka Brytania, Irlandia i Hiszpania).

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży usług finansowych. Był prezesem GE Money w Hiszpanii i zajmował szereg stanowisk w GE Capital w różnych częściach Europy i Ameryki Łacińskiej. Był ponadto członkiem zarządu w licznych spółkach joint venture z bankami hiszpańskimi, a także członkiem zarządu GEC SAS (GE France Financial Entities Holding).

Nicolas jest obywatelem Europy; oprócz ojczystego francuskiego włada także angielskim i hiszpańskim, a mieszkał i pracował w wielu różnych krajach. Ma udokumentowane osiągnięcia w rozwijaniu firm i budowaniu wielokulturowych zespołów.

Źródło: www.prnews.pl