Nowy benefit dla pracownika: opieka radcy prawnego przez 7 dni w tygodniu

Nowy benefit dla pracownika: opieka radcy prawnego przez 7 dni w tygodniu
Fot. PIxabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Obecnie pracodawcy poszukując na rynku pracy wykwalifikowanego pracownika, oferują mu już nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale również benefity pozapłacowe. Obok pakietu medycznego czy sportowego teraz pracodawca może także zaproponować swojemu pracownikowi pakiet prawny, który gwarantuje opiekę radcy prawnego przez 7 dni w tygodniu – 24 godziny na dobę.

Nowy benefit dla pracownika: opieka radcy prawnego przez 7 dni w tygodniu

Polscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że by zdobyć dobrego pracownika, nie wystarczy proponować mu jedynie atrakcyjnego wynagrodzenia oraz dobrej atmosfery pracy. Na przewagę konkurencyjną firmy wpływają coraz częściej benefity pozapłacowe. Atrakcyjne pakiety obejmują już nie tylko leczenie, czy siłownię oraz bilety na wydarzenia kulturalne, ale także opiekę prawną, która prywatnie kosztuje znacznie więcej niż karnet do klubu fitness.

– Kilka lat temu, przewidując rozwój benefitów pozapłacowych wśród pracodawców, wprowadziliśmy pakiety prawne dla pracowników. Przedsiębiorca, który jest zainteresowany obsługą prawną swojej firmy może obok tego wykupić także obsługę prawną dla swojej kadry. Sam określa liczbę pakietów, które zamówi, a my oferujemy pracownikom, a także najbliższym im osobom, jak małżonkowi czy dzieciom, opiekę prawną z zakresu dziedzin prawa objętych pakietem. Zapewniamy opiekę prawną  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – w nagłych przypadkach klienci mogą się z nami kontaktować także w dni wolne i święta, dzięki wprowadzeniu tzw. Pogotowia Prawniczego – mówi Kinga Kiniorska, radca prawny z Kancelarii Prawnej Koksztys.

Szeroka opieka prawna

Pracodawca zapewniając benefit, w postaci opieki prawnej, gwarantuje dostęp do określonej liczby godzin porad prawnych w ciągu całego roku. Radcy prawni pomagają takich sytuacjach jak uzyskanie odszkodowania po wypadku, sporządzenie umowy kupna-sprzedaży np. pojazdu, czy przekazania darowizny. Z reguły oferta, którą zapewnia kancelaria prawna obejmuje porady z zakresu m.in.: prawa rodzinnego, ochrony konsumenta, prawa spadkowego, odszkodowań, wypadków i kolizji drogowych.

– Przeanalizowaliśmy pytania prawne z jakimi najczęściej zwracali się do nas klienci. Pozwoliło to nam dopasować ofertę do ich potrzeb, która ewoluowała na przestrzeni lat. Początkowo proponowaliśmy opiekę prawną dla firm, następnie rozszerzając ją na właścicieli przedsiębiorstw, aż w końcu dodaliśmy ofertę dla pracowników. Dla wielu klientów propozycja opieki prawnej dla kadry pracowniczej była zupełnym novum, jednak spotkała się z dużym zainteresowaniem. Obecnie większość przedsiębiorców wykupuje opiekę prawną zarówno dla swojej firmy, jak i swojego zespołu. Z roku na rok zainteresowanie tego typu pakietami rośnie – dodaje Kinga Kiniorska.

Źródło: Kancelaria Koksztys