Nowe technologie są szansą i zagrożeniem dla banków spółdzielczych

Nowe technologie są szansą i zagrożeniem dla banków spółdzielczych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Część uczestników XIII Kongresu Ryzyka BIK wyrażała opinię, że bankowość spółdzielcza nie zareagowała w odpowiednim czasie na zmiany zachodzące na rynku. Z tą opinią nie zgadza się dr Adam Skowroński, prezes zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB.

Adam Skowroński: Nowe technologie, w tym bankowość mobilna, pozwolą bankom spółdzielczym konkurować o młodych klientów

Wyzwaniem dla banków spółdzielczych, tak samo jak dla banków komercyjnych jest konieczność sprostania nowym wymogom regulacyjnym. To oznacza, że muszą zajść istotne zmiany w dotychczasowym  modelu funkcjonowania bankowości spółdzielczej. I te zmiany zachodzą zbyt wolno zauważa prezes Adam Skowroński. Jednym z dowodów na korzystne zmiany w sektorze jest powołanie dwóch spółdzielczych systemów ochrony.

Jest szansa na zatrzymanie młodego klienta

Nowe technologie są wyzwaniem dla banków spółdzielczych ponieważ ich wprowadzenie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Pojedyncze lokalne banki nie są w stanie w dziedzinie technologii zaproponować  takich rozwiązań jakie oferują duże banki komercyjne. Jednak dzięki temu, że banki spółdzielcze działają w zrzeszeniach będzie możliwe tworzenie rozwiązań, z których będą mogły korzystać wszystkie banki spółdzielcze.