Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały kolejne podmioty: Status Market (działalność prowadzona za pośrednictwem platformy internetowej statusmarkets.com), KFG SA z siedzibą w Rzeszowie, Obligacje Społeczne Prosta SA z siedzibą w Warszawie i KFG Leasing sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W poniedziałek na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego zostały wpisane nowe podmioty:

Status Market (działalność prowadzona za pośrednictwem platformy internetowej statusmarkets.com)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.       

KFG SA  z siedzibą w Rzeszowie

Obligacje Społeczne Prosta SA z siedzibą w Warszawie

KFG Leasing sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna treść listy ostrzeżeń publicznych KNF:  https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Źródło: knf