Nowa strategia Avivy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

aviva.250xAviva chce uprościć swoją strukturę organizacyjną. Grupa zdecydowała się usunąć lokalną warstwę swojej struktury, a jednocześnie powołała do Komitetu Wykonawczego szefów trzech dużych gałęzi biznesu. Są to: David Barral (prezes życiowej Avivy w Wielkiej Brytanii i Irlandii), David McMillan (prezes majątkowej Avivy w Wielkiej Brytanii i Irlandii) i Philippe Maso (prezes francuskiej Avivy).

Aviva rozwija swoją strategię, bazując na założeniu, że działa na rynkach, które można podzielić na dwie grupy, mające inne cechy i cele:

  • Rynki rozwinięte (Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Włochy, USA, Kanada). Priorytetem na tych rynkach będzie zwiększenie zysków poprzez kombinację efektywności operacyjnej i efektu skali.
  • Rynki wysokiego wzrostu w Azji, Polska, Turcja i Rosja. Są to kraje o dużym potencjale wzrostu i stosunkowo niskiego nasycenia produktami ubezpieczeniowymi. Aviva spodziewa się, że jej biznes na tych rynkach będzie się szybko rozwijał, a ich znaczenie w wynikach firmy będzie rosnąć.

Grupa Aviva jest piątą instytucją ubezpieczeniową na świecie i pierwszą w Wielkiej Brytanii. Działa w 27 krajach. Obsługuje na całym świecie ok. 40 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 364 miliardów funtów.

Źródło: PIU