Niemiecka gospodarka przetestuje euro

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) znalazło opór po wzroście wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po tym jak para zatrzymała się na poziomie powyżej 1.37096.

Wspólna waluta będzie dzisiaj dwa razy testowana na rachunku bieżącym i przez publikację indeksu niemieckiego instytutu ZEW.

Dolar amerykański (USD) zyskuje na wartości wobec jena japońskiego (JPY) po tym jak Bank Japonii pohamował się przed prognozami dotyczącymi polityki monetarnej na rok 2015. Para przesunęła się z poziomu 101.40 do poziomu 102.72 w ciągu ostatnich dwóch dni.

Akcje

Akcje brytyjskie utrzymują zwyżkowy trend w krótkim okresie kiedy UK 100 (FTS) przesunął się powyżej poziomu 6693. Kolejny opór indeksu znajduje się powyżej poziomu 6815.4.

Towary

Cena ropy utrzymuje swój poziom osiągnięty w ciągu sesji azjatyckiej kiedy rynki amerykańskie zostały zamknięte. WTI Crude (OIL) notowana jest powyżej poziomu 109.04 od momentu rozpoczęcia sesji europejskiej.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) zanotował swoją pierwszą poważną korektę po osiągnięciu trzyletniego maksimum na poziomie 1.6823. Funt szterling będzie testowany dzisiaj przez publikację wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI).

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread), który może okazać się dobrym posunięciem w przypadku wzrostu wartości waluty. Bull Call Spread tworzy się przez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.