Nie będzie szlabanów na polskich autostradach?

Nie będzie szlabanów na polskich autostradach?
Sebastian Ptak
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dzięki płatnościom w tle nie będzie trzeba czekać w kolejce do punktu przyjmowania opłat na polskich autostradach zapowiedział podczas IV Kongresu Forum Technologii Bankowych Sebastian Ptak, Członek Zarządu, Blue Media S.A.

#SebastianPtak: Kiedyś musieliśmy nosić worek dukatów ze sobą na zakupy, dzisiaj mamy telefon, plastik i wydaje się nam, że to jest szybko – a za chwilę aby płacić, nic nie będziemy musieli mieć ze sobą #KongresFTB @BlueMedia_pl

Autostrada – zapomnij o karcie, telefonie i gotówce

W tej chwili na autostradzie  A1  między Warszawą a Gdańskiem  trwa eksperyment rozwiązania Autopay transport- aplikacji mobilnej, powiedział  w wywiadzie w studiu aleBank.pl na IV Kongresie Forum Technologii Bankowych Sebastian Ptak, Członek Zarządu, Blue Media S.A.

Dzięki tej aplikacji nie musimy w punkcie przyjmowania opłat płacić kartą, ani gotówką za przejazd autostradą.  Autopay transport to aplikacja mobilna, którą  pobiera się na swój telefon, dodaje w niej swoją kartę, z której będą automatycznie pobierane płatności za przejazd autostradą.

Więcej informacji z Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019 >>>

A 1 – przejazd bez szlabanu już za miesiąc?

W efekcie podjeżdżamy do punktu pobierania opłat, szlaban podnosi się automatycznie, a my bez czekania w kolejce swobodnie przejeżdżamy dalej. Nasze płatności odbywają się w tle – mówi Sebastian Ptak.

W tym rozwiązaniu nie nalepia się żadnych naklejek na szybę samochody. To kamera rozpoznaje numer rejestracyjny naszego samochodu, co pozwala na pobranie płatności z naszej karty – dodaje rozmówca  aleBank.pl.

Pytany o to kiedy będzie możliwość przejechania autostradą bez wyjmowania pieniędzy czy karty płatniczej – odpowiada – Myślę, że jest kwestia miesiąca.

Płatności w tle zmienią wszystko

Zdaniem Sebastiana Ptaka już w niedługiej przyszłości nikt nie będzie płacił w dotychczasowy sposób. Rynek płatności zdominują płatności w tle.

Kiedyś musieliśmy nosić worek dukatów ze sobą na zakupy, dzisiaj mamy telefon, plastik i wydaje się nam, że to jest szybko – a za chwilę aby płacić nic nie będziemy musieli mieć ze sobą – mówi przedstawiciel Blue Media.

Sebastian Ptak, Członek Zarządu, Blue Media S.A.

Sebastian Ptak, Członek Zarządu, Blue Media S.A.Rozmowa ze Studia aleBank.pl na IV Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019#KongresFTB

Opublikowany przez aleBank.pl – Bankowość. Finanse. Samorząd. Środa, 3 kwietnia 2019

Źródło: aleBank.pl