nbs.2010.03.okladka.01.150xNowoczesny Bank Spółdzielczy (marzec 2010)

  • Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
  • Funduszeeuropejskie. Brukselka rośnie w... banku
  • Credit Mutuel. Drużyna z górnej półki
  • Bazylea III. Zażegnane niebezpieczeństwo
  • Krajowy ranking: "Wyróżniające się banki spółdzielcze" - ankieta

NBS 2010/03

NBS 2010/03

Krajowy Ranking „Wyróżniające się banki spółdzielcze 2010”

Informacje o konkurdsie oraz ankieta.

Konkurs wyłania szeroką grupę Banków Spółdzielczych, których wyniki ekonomiczne zasługują na uhonorowanie i ogólnopolską promocję. Ranking zostanie sporządzony na podstawie badania porównawczego i oceni banki za wyniki oraz osiągnięcia w różnych obszarach aktywności w latach 2008-2009. Podsumowanie oraz wręczenie nagród Konkursu odbędzie się podczas II Forum Technologii Banków Spółdzielczych w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2010/03

Banki, rynek, klienci: Sygnały – marzec 2010

nbs.2009.03.foto.25.a.150xSklep samoobsługowy z… lokatami

Bank DnB Nord proponuje zakładanie lokat za pośrednictwem internetu w systemie samoobsługowym. W e-sklepie założenie depozytu może być pierwszym i jedynym kontaktem klienta z bankiem, nie trzeba też posiadać ROR,wystarczy zwykły rachunek bankowy do przelewów. Podobne rozwiązanie wprowadziły Bank Pocztowy, BOŚ, Meritum Bank i Getin Noble Bank. Internetowe lokaty są wyżej oprocentowanie niż te zakładane w oddziałach banków. W BP można wpłacić dwuletnią lokatę na 7 proc. rocznie, w GNB depozyt z dzienną kapitalizacją (bez podatku Belki), a w Meritum Banku depozyt roczny na 6,5 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2010/03

Strategia Rozwoju zrzeszeń: Gdy myślimy wszyscy tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele

nbs.2010.03.foto.08.a.200xCzy jest możliwa synergia operacyjna w układzie biznesowym banków zrzeszających i pokazanie się na rynku jako jedna silna grupa, która kompleksowo obsługuje swoich klientów? Gdy poprawiła się koniunktura, uznaliśmy, że na to pytanie da się uniknąć odpowiedzi bądź odłożyć ją na później. Nadszedł czas, aby ponownie podjąć to wspólne dla wszystkich zrzeszeń wyzwanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2010/03

Opinie zawieszone w sieci: marzec 2010

(Bez)radni do raportu

Prof. Simon Johnson, profesor Massachusetts Institute of Technology, b. główny ekonomista ds. Europy Środkowej w MFW, i Peter Boone z London School of Economics ostrzegają przed nowym kryzysem. Tym razem, ich zdaniem, bańki pękłyby za granicą. Bowiem część Azji, Ameryka Łacińska, a także mała, krucha część amerykańskiej gospodarki odczuwają napływ olbrzymich sum kapitału, korzystają z niskich stóp procentowych i zaczynającego się boomu gospodarczego.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1