NBP: w ciągu trzech dni wymiany hrywny dokonało ponad 13 tys. obywateli Ukrainy

NBP: w ciągu trzech dni wymiany hrywny dokonało ponad 13 tys. obywateli Ukrainy
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach programu PKO BP i NBP w ciągu 3 dni wymiany hrywny na złote dokonało 13 tys. Ukraińców - podał bank centralny w komunikacie.

NBP informuje, że wymiana hrywny dla uchodźców z Ukrainy realizowana za pośrednictwem PKO Banku Polskiego na podstawie umowy z Narodowym Bankiem Ukrainy, prowadzona jest na terenie całego kraju. W ciągu trzech dni wymiany hrywny dokonało ponad 13 000 obywateli Ukrainy. Kurs wymiany, ustalony dla tej operacji przez Narodowy Bank Ukrainy, wynosi obecnie 0,14 zł za hrywnę” – napisano.

NBP odsprzeda skupione hrywny Narodowemu Bankowi Ukrainy po tym samym kursie. Żaden z uczestników operacji nie pobiera opłat z tytułu wymiany hrywien na złote.

Program wymiany hrywien

Program NBP i PKO BP ruszył 25 marca. Dorośli obywatele Ukrainy mogą wymienić maksymalnie do 10.000 hrywien na osobę. Banki przyjmują do wymiany banknoty o nominałach od 100 do 1.000 hrywien.

Czytaj także: PKO Bank Polski: wymiana hrywien możliwa w 52 oddziałach, a docelowo w stu placówkach >>>

Narodowy Bank Polski będzie skupował od polskich banków hrywny w gotówce otrzymane od obywateli Ukrainy, a następnie wymieni je w NBU według tego samego kursu. Narodowy Bank Ukrainy odkupi od NBP do 10 mld hrywien w gotówce.

Źródło: PAP BIZNES