Najwyższa przyznawalność kredytu i stała rata – tak porównujemy kredyty na Totalmoney.pl

Najwyższa przyznawalność kredytu i stała rata – tak porównujemy kredyty na Totalmoney.pl
Fot. stock.adobe.com / BillionPhotos.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Malejąca szansa na kredyt i rosnące raty to dwie największe bolączki obecnych kredytobiorców i tych, którzy dopiero rozważają skorzystanie z finansowania w banku. Jednak zadaniem internetowej porównywarki produktów finansowych jest to, aby ten proces maksymalnie uprościć, a użytkownik dostał to, po co przyszedł, czyli w tym przypadku ‒ korzystny kredyt gotówkowy.

W centrum uwagi Totalmoney.pl, czyli internetowej porównywarki produktów finansowych od zawsze stoi użytkownik. A kiedy zmieniają się jego potrzeby ‒ wówczas serwis za nimi podąża.

Dlatego w dobie wymagającej dla kredytobiorcy rzeczywistości wyszukiwarka wprowadza dwie nowe funkcjonalności. Można szeregować oferty kredytów gotówkowych po największej szansie na uzyskanie finansowania i łatwo znaleźć te, ze stałym oprocentowaniem, których rata na pewno nie wzrośnie.

Polacy wybierają kredyty gotówkowe, żeby utrzymać standard życia

Mimo trudnej rynkowej sytuacji, porównywanie kredytów cieszyło się w maju i czerwcu rekordową popularnością.

‒ Z dużym prawdopodobieństwem wynika to z chęci utrzymania poziomu życia na podobnym poziomie, jak przed erą rosnących cen. Polacy nie chcą w tym roku rezygnować z wakacji, remontu czy wymiany auta, a z bieżących dochodów coraz trudniej wygospodarować środki na większe wydatkiwyjaśnia Anna Serafin, ekspert Totalmoney.pl.

Gdzie znaleźć alternatywę dla kredytu, kiedy bank nie chce go udzielać?

Jeszcze rok temu głównym kryterium, którym kierowali się klienci przy wyborze oferty kredytu gotówkowego, była wysokość raty i ogólny koszt finansowania. Przez serię podwyżek stóp procentowych rynek ten zmienił się o 180 stopni. Teraz, oczywiście, przyszli kredytobiorcy szukają taniego kredytu, ale ważniejsze jest, aby w ogóle go dostać.

‒ Banki znacznie ograniczyły dostępność kredytów ze względu na to, że wysokie stopy procentowe oznaczają dużo wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu obciążeniezobowiązaniami gospodarstw domowych. Przy stałych zarobkach, które realnie są warte coraz mniej ze względu na rosnącą inflację, drogie kredyty coraz trudniej jest spłacać.

Banki zaś muszą dbać o jakość swojego portfela kredytowego, więc przykładają jeszcze większą uwagę do tego, aby nie przyznać finansowania osobom, które nie dadzą rady oddać go w terminie zaznacza Anna Serafin.

Dlatego od kilku miesięcy kredyty gotówkowe na Totalmoney.pl można porównywać nie tylko po wysokości raty, ale również po szansie na otrzymanie finansowania, czyli tzw. przyznawalności. Skąd wiadomo, który bank udzieli kredytu, a który nie?

‒ Analizujemy, które banki w ostatnich 3 miesiącach najchętniej udzielały kredytów. Na podstawie wyłącznie tych danych obliczamy, jakie jest prawdopodobieństwo, że dany bank przyzna kredyt w wybranej kwocie. Dzięki temu użytkownik może złożyć zapytanie w tej instytucji, w której statystycznie jest największa szansa na otrzymanie kredytu – dodaje ekspertka.

Kredyty zabezpieczone przed wzrostem raty

Drugą nowością, którą można znaleźć na porównywarce, są kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem. To również odpowiedź na potrzeby klientów, którym zależy, aby rata nie zmieniła się przez cały okres kredytowania. Dzięki temu łatwiej ją uwzględnić w domowym budżecie i co miesiąc nie trzeba czekać z obawą na decyzję Rady Polityki Pieniężnej.

Oferty ze stałym oprocentowaniem można wygodnie wyfiltrować, a następnie porównać, który bank oferuje najtańszy kredyt gotówkowy spośród tych ze stałą ratą.

Rynek produktów finansowych w ostatnich latach dynamicznie się zmienia, dlatego z perspektywy Totalmoney.pl ważne jest, aby śledzić to, czego aktualnie potrzebują klienci i to do nich dostosowywać treści prezentowane w serwisie.

Źródło: aleBank.pl