Najpopularniejsi operatorzy e-payment

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Porównywarka cen idealo.pl sprawdziła ilu sprzedawców z Polski honoruje płatności e-payment oraz którzy oferenci są najczęściej przez nich wybierani. Polski rynek cechuje bardzo szeroka i różnorodna oferta wielu operatorów e-payment. Wśród nich wciąż przodują zagraniczne firmy, które obsługują 74 proc. z wszystkich płatności tego typu oferowanych przez polskie sklepy internetowe, podczas gdy rodzimi operatorzy to jedynie pozostałe 26 proc.

Najpopularniejszym z operatorów e-payment jest PayU, który realizuje płatności w 48 proc. z uwzględnionych w analizie idealo sklepów. Serwis ten należy do grupy Naspers i ze swoim produktem jest obecny w 16 krajach w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce. W Polsce PayU znany jest użytkownikom w dużej mierze dzięki przynależności do Grupy Allegro.

Drugie miejsce wśród najczęściej wybieranych przez polskie sklepy serwisów zajmuje PayPal, dostępny jako metoda płatności w 37 proc.  najpopularniejszych sklepów współpracujących z idealo. Jedną z jego największych zalet bez wątpienia jest szeroki zasięg – serwis ten umożliwia dokonywanie płatności w wielu krajach i w każdej walucie. Oprócz zakupów usługa ta może służyć także do przekazywania pieniędzy znajomym i rodzinie – w tym celu wystarczy podanie adresu e-mail innej osoby posiadającej konto PayPal.

Kolejne miejsce należy do naszego rodzimego polskiego serwisu e-payment. Transakcje dokonywane za pośrednictwem Przelewy24 są dostępne w 17 proc. sklepów współpracujących z idealo.

Na pozostałych miejscach znaleźć można również oferentów takich jak Dotpay (10 proc.), SOFORT (5 proc.), tpay.com (4 proc.), Paybynet (2 proc.), TrustPay (2 proc.), FerBuy (2 proc.), mPay (1 proc.), Skrill (1 proc.) oraz Payeezy (1 proc.).

Marcin Złoch