Nadchodzą SMS-y nowej generacji

Nadchodzą SMS-y nowej generacji
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa R22, przez spółkę zależną SerwerSMS Polska, jako jedyna w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), czyli tzw. SMS-ów nowej generacji.

Wprowadzenie usługi rewolucjonizującej komunikację za pomocą #SMS możliwe jest jeszcze w tym roku #SerwerSMSPolska #R22

„Wprowadzenie usługi rewolucjonizującej komunikację za pomocą wiadomości możliwe jest jeszcze w tym roku. W ocenie spółki, jej wdrożenie doprowadzi do znaczącego wzrostu efektywności kampanii promocyjnych prowadzonych przez jej klientów” – czytamy w komunikacie.

R22 jest już w zaawansowanej fazie testowania technologii RCS. Spółka zależna SerwerSMS.pl, która otrzymała od Google dostęp do Early Access Program, przeprowadzi weryfikację i udoskonalanie nowego rozwiązania na terenie Polski i Rumunii. Grupa cały czas poszukuje nowych partnerów, by usługa mogła być dostępna jak najszybciej, podano także.

„Dzięki zmianom wprowadzanym przez Google, SMS-y mogą odrodzić się na nowo i przekonać do siebie jeszcze większą liczbę użytkowników. W szczególności dotyczy to młodzieży, która dziś wybiera raczej komunikatory mobilne. Zainteresowanie nową formą SMS-ów, nad którymi pracujemy, pozytywnie wpłynie na efektywność kampanii z ich zastosowaniem” – powiedział prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy R22 Jakub Dwernicki, cytowany w komunikacie.

RCS rozszerza możliwości klasycznego SMS o funkcje znane z komunikatorów internetowych. Daje m.in. możliwość prowadzenia rozmów grupowych lub wideo, czy przesyłania plików, pakietów graficznych w rożnych formatach. Działa ona w oparciu o numer telefonu, co oznacza, że docelowo do skorzystania z technologii nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje i konto w zewnętrznych systemach. RCS to także nowe możliwości dla biznesu, które ułatwią jeszcze szerszą komunikację z klientem poprzez wprowadzenie np. czat-botów.

Docelowo technologia RCS będzie wspierana przez wszystkich operatorów a już teraz została wprowadzona m.in. przez grupę Vodafone w 10 krajach (profil p2p).

„Chcielibyśmy zaangażować do współpracy spółki innowacyjne, elastyczne, gotowe do zaakceptowania wyzwań na poziomie wdrożenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w kwestie RCS w Polsce” – dodał Dwernicki.

„RCS to nowość, która już wkrótce wkroczy do życia każdego Polaka, dlatego tym bardziej cieszymy że SerwerSMS.pl może jako pierwsza firma w Polsce wdrażać to rozwiązanie dla biznesu i tym samym budować sukces grupy” – powiedział dyrektor zarządzający SerwerSMS Polska Daniel Zawiliński, cytowany w komunikacie.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka zadebiutowała na GPW w grudniu 2017 r.

(ISBnews)