Na portalach rekrutacyjnych 360 tys. nowych ofert pracy w marcu

Na portalach rekrutacyjnych 360 tys. nowych ofert pracy w marcu
Fot. stock.adobe.com/terovesalainen
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W marcu na portalach rekrutacyjnych w Polsce pojawiło się 360 tys. nowych ofert pracy, a łącznie liczba ofert pracy wynosiła 681,5 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

„Według najnowszej edycji raportu, w marcu 2022 roku na 50 największych portalach rekrutacyjnych w Polsce opublikowanych zostało 360 tys. nowych ogłoszeń o pracę. To najwyższy wynik w trzyletniej historii naszego badania – o 30 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i o 55 proc. wyższy niż dwa lata temu, kiedy rozpoczynała się pandemia. Ten wynik potwierdza przedstawianą od kilku edycji raportu tezę, że rynek pracy po głębokim załamaniu w 2020 roku nie tylko odrobił straty wywołane koronawirusem, ale zrobił to wręcz z silną nadwyżką, tzn. popyt na pracowników w Polsce jest obecnie znacznie wyższy niż przed pandemią” – napisano w raporcie.

Czytaj także: Minister Maląg: stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 5,4 proc. w marcu >>>

Wzrost o 93 tys. w porównaniu z lutym

„Łącznie w marcu 2022 roku aktywnych było w sieci 681,5 tys. ofert pracy. Oznacza to wzrost o 93 tys. w porównaniu z lutym. Wzrost ten wynika prawdopodobnie z wysypu ofert pracy sezonowej, np. w budownictwie, przetwórstwie spożywczym czy gastronomii” – dodano.

Źródło: PAP BIZNES