MRPiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 6,1% w maju

MRPiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 6,1% w maju
Fot. stock.adobe.com/PhDreams
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1% w maju 2018 r. wobec 6,3% w poprzednim miesiącu, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, powołując się na dane z urzędów pracy. Wskaźnik ten okazał się o 1,2 pkt proc. niższy niż rok wcześniej.

Liczba bezrobotnych w maju br. była o 198,5 tys. osób niższa niż przed rokiem #bezrobocie #praca @MRPiPS_GOV_PL

„Stopa bezrobocia w maju br. spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,2 pkt proc. – do 6,1% – wynika z szacunków MRPiPS. Spadek – od 0,2 do 0,6 pkt proc. – odnotowano we wszystkich województwach” – czytamy w komunikacie.

Liczba bezrobotnych w maju br. wyniosła nieco ponad 1 mln osób i w porównaniu z kwietniem 2018 roku spadła o 39 tys. osób (o 3,7%), podano także.

Mniej bezrobotnych we wszystkich województwach

„Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach. Najsilniejszy (procentowy) spadek był w: warmińsko-mazurskim- o 5,7% (3,2 tys. osób); opolskim – o 5,5% (1,3 tys. osób); zachodniopomorskim – o 5% (o 2,5 tys. osób); wielkopolskim – o 4,6% (o 2,7 tys. osób)” – czytamy także.

Liczba bezrobotnych w maju br. była o 198,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 16,5%). Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 140,4 tys , podał również resort.

Czytaj także: Bezrobocie nadal w odwrocie >>>

W tegorocznej ustawie budżetowej rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 6,4% na koniec 2018 r.

Źródło: ISBnews