MPiT: wzrost produkcji przemysłowej spowolni w maju do ponad 4 proc. rdr

MPiT: wzrost produkcji przemysłowej spowolni w maju do ponad 4 proc. rdr
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu spowolni do ponad 4% r/r (z 9,3% r/r w kwietniu), zaś produkcja sprzedana przedsiębiorstw budowlanych wzrośnie w tempie zbliżonym do 20% r/r (wobec 19,7% wzrostu r/r w kwietniu), prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

MPiT: #wzrost produkcji sprzedanej przemysłu spowolni do ponad 4% r/r, zaś produkcja sprzedana przedsiębiorstw budowlanych wzrośnie w tempie zbliżonym do 20% r/r #produkcja #przemysł #budownictwo @MPiT_GOV_PL

„W maju oczekujemy wzrostu produkcji przemysłowej na poziomie przekraczającym 4%, a wzrost produkcji budowlano-montażowej będzie zbliżony do 20% (w ujęciu rocznym)” – czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według opublikowanych w poniedziałek wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w kwietniu br. o 9,3% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 0,5%) i o 6,8% niższa w porównaniu z marcem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,9% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,5% wyższym w porównaniu z marcem br.

Czytaj także: Produkcja przyspieszyła. Budownictwo też, choć przybywa niewypłacalnych firm z tej branży >>>

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw budowlanych wzrosła w kwietniu br. o 19,7% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 1%.

Źródło: ISBnews