mPay nie przejmie DM Banku BPS; Bank Polskiej Spółdzielczości odstąpił od umowy

mPay nie przejmie DM Banku BPS; Bank Polskiej Spółdzielczości odstąpił od umowy
By Janste88 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53240242
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) odstąpił od warunkowej zobowiązującej umowy sprzedaży akcji Domu Maklerskiego Banku BPS, zawartej w dniu 29 stycznia 2021 r., na rzecz mPay, podało mPay.

„Zarząd spółki zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na fakt, iż potencjalnie może mieć ona istotny wpływ na wycenę instrumentów finansowych spółki notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect” – czytamy w komunikacie.

Brak zgody KNF

Na początku listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie wyraziła zgody na bezpośrednie nabycie akcji Domu Maklerskiego Banku BPS przez spółkę mPay wraz z jej pierwotnym podmiotem dominującym – Grupą Lew.

Czytaj także: KNF sprzeciwia się nabyciu akcji DM Banku BPS przez mPay >>>

W lutym br. mPay poinformował, że ma warunkowa umowę, która zakłada sprzedaż przez BPS 100% akcji Domu Maklerskiego BPS za cenę nie niższą niż 3 mln zł.

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy. Od 2007 r. mPay jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Inwestorem strategicznym mPay od 2013 r. jest Grupa Lew. mPay jest notowany na rynku NewConnect od 2011 r.

Źródło: ISBnews