Monika Kurtek nagrodzona „Bykiem i niedźwiedziem 2012”

Monika Kurtek nagrodzona „Bykiem i niedźwiedziem 2012”
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Główna ekonomistka Banku Pocztowego, Monika Kurtek, zajęła pierwsze miejsce w rankingu prognoz rynkowych w 2012 roku.

Coroczny ranking został przygotowany przez Gazetę Giełdy Parkiet. W zestawieniu znalazło się ponad 20 zespołów analityków z instytucji bankowych i finansowych. Eksperci co miesiąc przesyłali swoje prognozy dotyczące wskaźników rynkowych m.in. kursu euro i dolara, rentowności polskich obligacji skarbowych, jak również poziomu stóp procentowych.

– Bardzo cieszę się, że nasze prognozy okazały się najbliższe wynikom rynkowym. Udało nam się utrzymać pozycję lidera przez większą część roku. Za duży sukces uważam trafione prognozy dotyczące stóp procentowych NBP – jako jedni z nielicznych przewidzieliśmy majową podwyżkę stóp procentowych oraz rozpoczęcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej przez RPP w listopadzie – mówi Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Wkład w sukces wniósł także Starszy Ekonomista Piotr Łysienia, który rozpoczął pracę w Banku Pocztowym w sierpniu 2012 r.

Nie jest to jedyne wyróżnienie dla zespołu ekonomistów Banku Pocztowego za pracę w 2012 roku. W prestiżowym rankingu Bloomberga Monika Kurtek zajęła dwunaste  miejsce na świecie i trzecie wśród polskich ekonomistów. Prawie 400 ekonomistów z całego świata przedstawiało swoje przewidywania w 13 lub 9 kategoriach (dotyczących m.in.  bezrobocia, PKB, sprzedaży, inflacji) przez okres od 15 do 24 miesięcy.

Monika Kurtek, zanim trafiła do Banku Pocztowego, pracowała jako Starszy Ekonomista w Banku BPH. W latach 2000-2005 związana była z Ministerstwem Finansów, gdzie pracowała w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.

Źródło: www.pocztowy.pl