Mój elektryk: Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy z czterema kolejnymi firmami leasingowymi

Mój elektryk: Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy z czterema kolejnymi firmami leasingowymi
Fot. BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w celu rozszerzenia dostępności dotacji przyznawanych na zakup zeroemisyjnych pojazdów w ramach programu „Mój elektryk”. Jeszcze 31 grudnia zawarte zostało porozumienie z BNP Paribas Leasing Services. Następnie, 3 stycznia, podpisano umowę z MAN Leasing, a 11 stycznia, do realizacji programu dołączyły FL Santander Leasing oraz Santander Consumer Multirent. Tym samym, w programie „Mój elektryk” z BOŚ współpracuje już dziesięć firm leasingowych.

W ramach ścieżki leasingowej programu „Mój elektryk” BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych zeroemisyjnych pojazdów osobowych i dostawczych ze środków powierzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zgodnie z umową zawartą z NFOŚiGW 8 września 2021 r. Celem jest przyspieszenie procesu transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

Czytaj także: Mój elektryk: PKO Leasing wraz z Masterlease dołączają do programu >>>

Umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w znacznym stopniu pozwolą na skuteczniejszą dystrybucję środków przeznaczonych na unowocześnienie i elektryfikację samochodów poruszających się po polskich drogach.

– Tym samym nie tylko realnie przyczyniamy się do modernizacji krajowych flot pojazdów, ale również do zmniejszania emitowanych przez nie zanieczyszczeń powietrza. Realizacja programu „Mój elektryk” stanowi istotny element dochodzenia Polski do neutralności klimatycznej, stąd dążymy do tego, aby grono zaangażowanych w ten program firm leasingowych stale się poszerzało. Liczymy, że niebawem będziemy mogli ogłosić kolejne porozumienia – powiedział Wojciech Hann, Prezes Zarządu BOŚ.

Formalności są maksymalnie uproszczone

W programie „Mój elektryk” formalności są maksymalnie uproszczone. Obowiązuje zasada „jednego okienka”, tzn. wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ.

Łącznie przy realizacji programu „Mój elektryk” BOŚ współpracuje już z dziesięcioma leasingodawcami. Oprócz wspomnianych BNP Paribas Leasing Services, MAN Leasing,FL Santander Leasing i Santander Consumer Multirent są to: Arval Service Lease Polska, LeasePlan Fleet Management, Volkswagen Financial Services Polska, PSA Finance Polska, PKO Leasing oraz Prime Car Management.

Czytaj także: Mój elektryk: BOŚ podpisał kolejną umowę współpracy z firmą leasingową w ramach programu >>>

Zgodnie z zasadami programu, BOŚ udziela dopłat do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 t. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu. Z programu mogą korzystać m.in. przedsiębiorcy, rolnicy indywidualni, samorządy, fundacje czy kościoły iinne związki wyznaniowe.

Równolegle, w ramach programu „Mój elektryk” od 12 lipca 2021 r. w NFOŚiGW trwa nabór wniosków od osób fizycznych chcących otrzymać dotację do zakupionego osobowego samochodu elektrycznego. Nabór potrwa do 30 września 2025 r. Kwota dopłaty w tym naborze może sięgnąć do 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny) – nawet 27 000 zł.Nabór leasingodawców prowadzony jest w trybie ciągłym – firmy mogą dołączyć do programu w dowolnym momencie. Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni odwiedzić stronę:https://www.bosbank.pl/moj-elektryk.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska / BOŚ Bank