Młodzi liderzy biznesu poszukiwani!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pracownicy.01.250x167Ruszyła kolejna, druga w Polsce i piąta na świecie, edycja międzynarodowego konkursu Global Business Challenge organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).

GBC to pasjonujący konkurs organizowany we współpracy z firmą Barclays, który co roku przyciąga studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Afryki Południowej i Rosji. W 2012 roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział studenci z Polski. Drużyna „Business Warriors” z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – finaliści polskiej edycji konkursu Global Business Challenge – w globalnym finale konkursu byli bardzo blisko wygranej, ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. – „Konkurs GBC nie tylko pozwala wyłonić najbardziej utalentowanych młodych ludzi, ale stanowi również platformę wymiany doświadczeń i kontaktów między przedstawicielami młodego pokolenia i biznesu oraz stwarza możliwość wskoczenia na wyższy poziom rozwoju kariery zawodowej i zrealizowania swoich marzeń już w trakcie studiów“ – komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Polska.

Na czym polega konkurs GBC?

W konkursie GBC mogą wziąć udział studenci dziennych, wieczorowych i zaocznych studiów licencjackich, niezależnie od studiowanego kierunku. Studenci tworzą drużyny, które mogę być rekomendowane lub prowadzone przez wykładowców uczelni wyższych. – Po zarejestrowaniu się, zadaniem grup studentów jest opracowanie analizy rzeczywistej sytuacji biznesowej (case study) i zaproponowanie rozwiązania problemu. Następnie prace są oceniane przez sędziów – ekspertów z branży – i cztery najlepsze drużyny zostają zakwalifikowane do udziału w finale regionalnym. Zwycięska drużyna polskiego finału będzie reprezentowała Polskę w światowym finale konkursu, który obędzie się w sierpniu 2013 r. w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki – mówi Jakub Bejnarowicz.

W 2012 roku do rywalizacji zgłosiło się ponad 3500 drużyn z 22 krajów, w tym 33 zespołów z Polski. Tak duże zainteresowanie tym konkursem wynika z tego, że finaliści mają możliwość ubiegania się o praktyki w organizacjach partnerskich konkursu, którymi w tym roku są Unilever, Infosys oraz Deloitte. Ponadto wszyscy uczestnicy warszawskiego finału otrzymają cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy na za¬proszenie CIMA polecą do Johannesburga w Republice Południowej Afryki, aby zmierzyć się z innymi finalistami konkursu.