Minister Emilewicz na EKG 2019 w Katowicach: filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0

Minister Emilewicz na EKG 2019 w Katowicach: filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Filarem Unii Europejskiej powinien być rozwój Przemysłu 4.0, natomiast jeśli państwa członkowskie Unii skupią się na konkurowaniu wewnątrz UE, "stracimy horyzont, gdzie właściwie toczy się światowa gra", uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Min. @JEmilewicz z@MPiT_GOV_PL na #EEC2019: jeśli państwa członkowskie Unii skupią się na konkurowaniu wewnątrz #UE, stracimy horyzont, gdzie właściwie toczy się światowa gra @eeckatowice #ekg2019

„Filarem UE jest rozwój Przemysłu 4.0. UE powinna być też bezpieczna w zakresie wyzwań geopolitycznych i cybernetycznych, a także wrażliwa społecznie, walcząca z wykluczeniami” – powiedziała Emilewicz podczas panelu otwierający XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach „Nowa Unia – Młoda Unia: Europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka”.

Warunki prawne i edukacja

„Warunki prawne, które powinny zaistnieć na kontynencie europejskim, w Polsce w UE to takie, by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej – m.in. niski obciążenia podatkowe, niski pułap wejścia, w przypadku firm innowacyjnych” – wymieniła minister.

Dodała, że wiele do zrobienia pozostaje w obszarze prawnym i edukacyjnym.

Czytaj także: XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zdominują tematy przyszłości UE, digitalizacji i robotyzacji firm >>>

„UE potrzebuje reformy”

„UE potrzebuje reformy. Po pierwsze, potrzebne są zmiany gospodarcze. UE to gospodarka o drugim PKB na świecie. Potrzebujemy odnowić normy i wartości UE – tj. wolny rynek i współpracę międzyrządową oraz w zakresie legitymizacji. Elity UE nie rozumieją procesów społecznych. Osią reformy Unii powinno stać się odnowienie przekonania, że UE jest najbardziej odpowiednia do utrzymania pokoju i rozwoju na kontynencie – te dwa elementy muszą iść ze sobą w parze” – podsumowała minister.

Źródło: ISBnews