Millennium TFI wpisane do ewidencji PPK

Millennium TFI wpisane do ewidencji PPK
Logo Millennium TFI Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Millennium TFI) zostało wpisane do ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, podała. Oznacz to, że jest jedną z pierwszych instytucji spełniających wymogi formalne dotyczące prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych i oferujących PPK, podkreślono.

Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (#MillenniumTFI) zostało wpisane do ewidencji #PPK, prowadzonej przez @Grupa_PFR @BankMillennium

„Pracownicze plany kapitałowe to ogromna szansa na rozwój polskiego rynku kapitałowego i długotrwały wzrost oszczędności Polaków. Dla Millennium TFI są szansą na rozwój współpracy z klientami korporacyjnymi Grupy Banku Millennium. Oferujemy firmom pełne wsparcie w przygotowaniach do wdrożenia PPK oraz wygodne narzędzia systemowe do uruchomienia i obsługi programu, m.in. poprzez aplikację mobilną. Zamierzamy wykorzystać nasze kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami na rynku polskim do efektywnego pomnażania oszczędności uczestników PPK” – powiedział członek zarządu Millennium TFI Krzysztof Kamiński, cytowany w komunikacie.

Więcej wiadomości o PPK >>>

W zakresie PPK spółka Millennium TFI oferuje Millennium PPK Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (Millennium PPK SFIO), w ramach którego wydzielono 8 subfunduszy zdefiniowanej daty: Subfundusz Emerytura 2025, Subfundusz Emerytura 2030, Subfundusz Emerytura 2035, Subfundusz Emerytura 2040, Subfundusz Emerytura 2045, Subfundusz Emerytura 2050, Subfundusz Emerytura 2055, Subfundusz Emerytura 2060, wskazano również.

Oferta Millennium TFI

Millennium TFI ma 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami na rynku polskim i znajduje się w pierwszej dziesiątce na rynku funduszy inwestycyjnych pod względem wartości aktywów w funduszach rynku kapitałowego. W bogatej ofercie towarzystwa dostępne są zarówno fundusze inwestycyjne otwarte, zamknięte, jak i produkty oferowane w ramach III filaru systemu emerytalnego. Jest jednym z wiodących towarzystw pod względem ilości zarządzanych programów IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) z ponad 35 tys. rachunków i ponad 360 mln zł aktywów. Millennium TFI wchodzi w skład grupy kapitałowej Banku Millennium.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews