Mikropożyczki dla zachodniopomorskich nowych przedsiębiorców

Mikropożyczki dla zachodniopomorskich nowych przedsiębiorców
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie dysponentem środków na start w ramach unijnego programu JEREMIE. Do przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego trafi spora kwota pieniędzy, które dystrybuowane będą jako mikropożyczki. - W trudnych czasach pandemii koronawirusa każde środki finansowe, które mogą trafić do przedsiębiorców są na wagę złota. Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę kolejnego produktu finansowego. To doskonała wiadomość dla zachodniopomorskich przyszłych przedsiębiorców. Spodziewamy się wysokiego zainteresowania - mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego – Mikropożyczka.

Łączna kwota środków przeznaczonych na pożyczki na założenie działalności gospodarczej wynosi ponad 3 mln złotych

W ramach zawartej umowy PFP oferuje niskooprocentowane pożyczki dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ponad 3 mln złotych dla nowych firm

Pożyczki udzielane są ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014‒2020, zarządzanych w ramach projektu przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz z wkładu własnego Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Łączna kwota środków przeznaczonych na pożyczki na założenie działalności gospodarczej wynosi ponad 3 mln złotych.

Pożyczka jest oprocentowana symbolicznie – 0,011% i nie ma żadnych opłat i prowizji

– Maksymalna kwota mikropożyczek wynosi ok. 100 tys. złotych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz 20 tys. złotych na utworzenia nowego miejsca pracy.

Szacujemy, że zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku uda nam się udzielić kilkudziesięciu niskooprocentowanych pożyczek, które już niebawem trafią do przedsiębiorców – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Czytaj także: Mimo nowego lockdownu optymizm nie opuszcza polskich przedsiębiorców

84 miesiące na spłatę mikropożyczek

Okres spłaty pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej wynosi 84 miesiące, a czas na spłatę pożyczki na utworzenie miejsca pracy to 36 miesięcy. Pożyczka jest oprocentowana symbolicznie – 0,011% i nie ma żadnych opłat i prowizji.

Celem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie przedsiębiorców, którzy walczą z gospodarczymi konsekwencjami pandemii koronawirusa – pomoc potrzebna jest tym, którzy działają i starają się utrzymać płynność finansową, ale i tym, którzy chcą wystartować, a ten start z oczywistych powodów jest trudniejszy. 

Okres spłaty pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej wynosi 84 miesiące, a czas na spłatę pożyczki na utworzenie miejsca pracy to 36 miesięcy

– Spodziewamy się rekordowego zainteresowania tym produktem. Poprzednie nabory pokazały, że pożyczki wspierające działalność przedsiębiorców rozchodzą się w ekspresowym tempie.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości robi wszystko, by zaproponować przedsiębiorcom możliwie szerokie wsparcie, więc na pewno takich produktów w tym roku będzie więcej – dodaje Marcin Pawłowski.

Czytaj także: Jak Kraków pomaga przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Wnioski można składać w siedzibie lub oddziałach Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości:

Siedziba Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie
ul. Monte Cassino 32, pokój 9, 70-466 Szczecin, tel. 91 312 92 43/ 45 /08, fax 91 312 92 02

Oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Koszalinie
ul. Partyzantów 17, pokój 202, 75-411 Koszalin, tel. 94 340 70 35, 784 689 616

Oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Wałczu
ul. Południowa 10B, pokój 205, 78-600 Wałcz, tel. 67 258 30 86, 664 061 992, 795 417 461

Źródło: Polska Fundacja Przedsiębiorczości