Mieszkanie Plus w Świdniku: 108 mieszkań, wnioski można składać już od 15 marca 2021 r.

Mieszkanie Plus w Świdniku: 108 mieszkań, wnioski można składać już od 15 marca 2021 r.
Osiedle przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Źródło: PFR Nieruchomości.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W połowie marca ruszy nabór wniosków dla zainteresowanych najmem mieszkań przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Wnioski będzie można złożyć za pośrednictwem strony internetowej www.swidnik.mdr.pl . Nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów.

Zainteresowani zamieszkaniem przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” od 15 marca będą mogli wziąć udział w naborze do mieszkań.

Rekrutacja będzie odbywała się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl.

Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania będzie złożenie wniosku do 15 kwietnia, a następnie ‒ w ciągu 14 dni ‒ dostarczenie niezbędnych dokumentów.

O Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych

Następnie samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Dla kogo dodatkowe punkty?

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnika, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. osoby, które nie mają własnego mieszkania lub domu, płacą podatki w Świdniku, mają nie więcej niż 35 lat, posiadają dzieci lub samotnie je wychowują.

Jednak o Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Czytaj także: „Lokal za grunt”: prezydent podpisał ustawę

Sytuacja finansowa najemców

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem będą to mieszkania z dopłatami do czynszu

Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG InfoMonitor.

‒ Już w połowie marca wystartujemy z naborem do mieszkań w Świdniku. Osiedle, które zaoferujemy najemcom to ponad setka funkcjonalnych mieszkań w atrakcyjnej, szybko rozwijającej się okolicy.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem, który jest naszym partnerem przy realizacji tej inwestycji, będą to mieszkania z dopłatami do czynszu. Wierzę, że jest to atrakcyjna oferta nie tylko dla mieszkańców Świdnika, ale także Lublina i całego regionu.

Właśnie zakończyliśmy nabór do mieszkań w Katowicach. W ciągu trzech tygodni wpłynęło tam ponad dwa tysiące wniosków, co przekłada się na czterech chętnych na jedno mieszkanie. Wierzę, że także w Świdniku zainteresowanie naszymi mieszkaniami będzie równie duże – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Czytaj także: Bilans roku 2020: więcej oddanych nowych mieszkań, ale mniej budowanych

Możliwe dopłaty do czynszu

W związku z wspólnie przeprowadzanym naborem najemców, została zawarta umowa pomiędzy władzami miasta a spółką PFR Nieruchomości. Dzięki współpracy z samorządem przy prowadzeniu rekrutacji do mieszkań, ich przyszli najemcy będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”.

‒ Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy w sprawie świdnickiego Mieszkania Plus oraz z faktu, że już niebawem rusza nabór wniosków. To ważna inwestycja – Świdnik dynamicznie się rozwija, nasza społeczność powiększa się i potrzebujemy nowych projektów i osiedli.

Zawsze stawiam na ludzi i rodzinę i z satysfakcją obserwuję, jak Świdnik staje się miastem, w którym młodzi ludzie chcą zapuszczać korzenie – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Zakończenie prac jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku

Mieszkanie Plus w Świdniku to dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań o średnim metrażu 50 mkw. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie kawalerek, a także M-4. Ich budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku.

Obecnie na osiedlu prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz mieszkań.

Mieszkanie Plus – inwestycje

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego trwa budowa 2351 mieszkań w takich lokalizacjach jak Zamość, Katowice, Kraków, Nowy Targ, Radom, Łowicz, Dębica, Mińsk Mazowiecki, Oława, Toruń i Świdnik.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Czytaj także: Rząd planuje zmiany w ustawie o listach zastawnych i bankach hipotecznych

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Więcej informacji na:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.swidnik.mdr.pl

www.mplus.pl

Źródło: PFR Nieruchomości