Mieszkanie Plus w Katowicach: do 31 stycznia można składać e-wnioski, rozpoczął się nabór do 513 mieszkań Nowego Nikiszowca

Mieszkanie Plus w Katowicach: do 31 stycznia można składać e-wnioski, rozpoczął się nabór do 513 mieszkań Nowego Nikiszowca
Katowice, Nowy Nikiszowiec. Źródło: PFR Nieruchomości.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
11 stycznia rozpoczyna się nabór do mieszkań na osiedlu powstającym przy ul. Górniczego Dorobku w Katowicach. Wniosek należy wypełnić online. Będzie on dostępny od godz.10.00 na stronie internetowej Urzędu Miasta w Katowicach, a także na www.katowice.mdr.pl. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia.

Zainteresowani zamieszkaniem na Nowym Nikiszowcu już od 11 stycznia 2021 r. mogą wziąć udział w naborze. Właśnie zaczyna się jego pierwszy etap, podczas którego zbierane będą zgłoszenia potencjalnych najemców.

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja powstająca w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus

Rekrutacja będzie odbywała się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronach internetowych www.katowice.eu i www.katowice.mdr.pl.

Rada Miasta Katowice: kryteria dla przyszłych najemców

Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku do 31 stycznia oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 roku. Następnie katowicki samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Katowice, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Jednak, o mieszkanie na Nowym Nikiszowcu może się ubiegać każdy nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Toruniu: po 40 dniach zakończył się montaż dwóch bloków

PFR Nieruchomości: weryfikacja zdolności czynszowej

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Zawieranie umów z pierwszymi najemcami powinno ruszyć już w maju

Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG InfoMonitorze.

Zgodnie z założeniami, wszystkie etapy naboru potrwają około czterech miesięcy, a zawieranie umów z pierwszymi najemcami powinno ruszyć już w maju.

Katowice, Nowy Nikiszowiec
Katowice, Nowy Nikiszowiec. Źródło: PFR Nieruchomości.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Lublinie: była cukrownia ‒ będzie osiedle

Mieszkania w podstawowym standardzie

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja powstająca w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. Przeszło pół tysiąca mieszkań w Katowicach to kolejne miejsce, po Białej Polskiej, Jarocinie, Gdyni, Wałbrzychu, Kępnie i Kępicach, w którym już niebawem najemcy otrzymają klucze do mieszkań.

Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy Katowic

Oferowane lokale mają różnorodną strukturę i metraże. To zarówno M2 jak i mieszkania trzy- i czteropokojowe, od 36 mkw. do niemal 95 mkw., które najemcom zostaną przekazane wykończone w podstawowym standardzie. Oznacza to ściany pomalowane na biało, zamontowane podłogi i drzwi wewnętrzne, a także glazurę, terakotę i biały montaż. Przyszli najemcy będą musieli tylko wyposażyć kuchnię i wnieść do mieszkań meble.

Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy Katowic. Jednak nie tylko ułożone w kwartały budynki czy ceglany kolor elewacji są inspirowane tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku, ale także dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec wypełniony zielenią, a serce osiedla będzie stanowił centralny plac, czyli miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji.

Osiedle Nowy Nikiszowiec realizuje MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A.

Więcej informacji:

www.katowice.mdr.pl

www.mplus.pl

www.nieruchomosci.pfr.pl

Źródło: PFR Nieruchomości