Mieszkanie Plus w Jarocinie: najemcy z umowami do 2041 roku już się wprowadzają

Mieszkanie Plus w Jarocinie: najemcy z umowami do 2041 roku już się wprowadzają
Program Mieszkanie Plus: osiedle przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Źródło: PFR Nieruchomości.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rodziny wprowadzające się do nowo wybudowanych mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie mogą je wynajmować aż przez 21 lat czyli do 2041 roku. Co więcej, po upływie tego czasu dotychczasowemu najemcy będzie przysługiwać prawo przedłużenia umowy najmu na czas nieokreślony.

#MieszkaniePlus: Łącznie, na terenie całej gminy #Jarocin, powstało 366 mieszkań z atrakcyjnym czynszem i bezpieczną umową najmu długoterminowego #MieszkaniaNaWynajem #Nieruchomości @PFR_N

108 rodzin wprowadza się na osiedle przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Trwa zawieranie umów najmu i zasiedlanie nowo wybudowanych mieszkań.

Osiedle zostało zrealizowane przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we współpracy ze spółką PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Inwestycja przy ul. Siedlemińskiej, oddana w czerwcu 2020 roku, to czwarty i ostatni etap przedsięwzięcia zakładającego budowę dostępnych cenowo lokali na wynajem.

Łącznie, na terenie całej gminy Jarocin, powstało 366 mieszkań z atrakcyjnym czynszem i bezpieczną umową najmu długoterminowego.

Czytaj także: PFR Nieruchomości: 108 mieszkań w Świdniku bez poślizgu, będą gotowe w 2021 r.

To dla nas „skok wzwyż” ‒ uważają najemcy

Docelowo w nowych lokalach zamieszkają 303 osoby, w tym ponad setka dzieci. Świeżo upieczeni najemcy to głównie rodziny, o które w pierwszej kolejności chciał zadbać Jarociński TBS. Sytuacja mieszkaniowa wielu z nich radykalnie się poprawi.

‒ Warunki, w których mieszkamy są straszne. Wynajmujemy mniejsze mieszkanie w starej zabudowie ‒ dwa pokoje z kuchnią. Strasznie zagrzybione mieszkanie. Dlatego nowe będzie to będzie dla nas skok wzwyż.

Teraz wynajmujemy mieszkanie o powierzchni 43 metrów kwadratowych, mieszkamy w nim w pięć osób, ja z mężem i z trójką dzieci. Jestem żywym dowodem tego, że ten program działa i pomagają ludziomprzekonuje Honorata Bestra, najemczyni jednego z mieszkań.

‒ Wcześniej mieszkaliśmy trochę u rodziców, trochę wynajmowaliśmy. Gdy pojawiła się okazja skorzystaliśmy, złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy mieszkaniemówi Maciej Gorzelańczyk, który w nowym „M” zamieszka z żoną i dwójką dzieci.

‒ Mieszkaliśmy kątem u moich rodziców, żeby sobie pieniędzy zaoszczędzić na urządzenie nowego mieszkania. Już każdy ma marzenia, co będzie stało w pokoju – biurka wybieramy, szafki, regały.

To mieszkanie to spełnienie marzeń. Zawsze marzyłam o swoim domku, ale na tym etapie życia wydaje mi się, że to jest zupełnie wystarczające. Takie mieszkanie dostać to jest naprawdę szczyt marzeń – podkreśla Marzena Bachara Mielcarek, mama trójki dzieci.

Czytaj także: Nowy Nikiszowiec: nabór najemców przesunięty ze względu na COVID-19

Ponad tysiąc chętnych na 108 mieszkań

Nowe mieszkania przy ulicy Siedlemińskiej to 108 lokali w trzykondygnacyjnych budynkach. Przyszli najemcy mieli do dyspozycji mieszkania trzypokojowe (55 mkw.) oraz dwupokojowe (35 mkw.).

Mieszkania są wykończone w standardzie „pod klucz”, na wszystkie oferowane mieszkania było ponad tysiąc chętnych.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią  alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Źródło: PFR Nieruchomości