Mieszkanie bez wkładu własnego: PKO BP podpisał umowę z BGK

Mieszkanie bez wkładu własnego: PKO BP podpisał umowę z BGK
Fot. stock. adobe.com/Araki Illustrations
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego. Klient będzie mógł zaciągnąć kredyt hipoteczny bez konieczności posiadania wkładu własnego - część kwoty kredytu zostanie objęta gwarancją BGK.

Zawarcie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest pierwszym etapem wprowadzenia rozwiązania do oferty PKO Banku Polskiego.

Czytaj także: Mieszkanie bez wkładu własnego: BGK podpisał umowę z pierwszym bankiem >>>

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, do której PKO Bank Polski przystępuje jako jeden z pierwszych banków w kraju. Dzięki temu rozwiązaniu do oferty zostanie wprowadzony produkt umożliwiający zakup własnego mieszkania szczególnie tym osobom, które mają zdolność kredytową, ale nie posiadają kapitału na wkład własny. W trosce o komfort obsługi klientów cały proces starania się o finansowanie inwestycji – od momentu złożenia wniosku o kredyt, aż do podpisania umowy – będzie uproszczony. Dlatego wszystkie formalności związane ze skorzystaniem z gwarancji BGK zostaną dopełnione w oddziale banku podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy. Nie będzie konieczności podpisywania dodatkowych dokumentów odrębnie w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj także: Co czwarte mieszkanie na kredyt bez wkładu własnego >>>

Gwarantowany kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny z gwarancją BGK sfinansuje nawet 100 proc. wydatków związanych z kupnem lub budową nieruchomości – nie będzie wymaganego wkładu własnego ze strony klienta. To BGK obejmie gwarancją część kredytu – od 10 do 20 proc. wydatków, ale nie więcej niż 100 tys. zł. Kredyt hipoteczny w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego będzie można zaciągnąć zarówno na kupno mieszkania, jak kupno lub budowę domu jednorodzinnego, czy wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej, wnoszony na uzyskanie prawa własności mieszkania lub domu. Klient będzie mógł zdecydować, na jaki okres podpisuje umowę – od 15 do 35 lat oraz czy zobowiązanie będzie spłacał w ratach równych czy malejących. Jeżeli w czasie spłaty kredytu kredytobiorcy urodzi się drugie lub kolejne dziecko, BGK spłaci część kapitału.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP