Miesiąc po debiucie BLIK na AliExpress, wspólna promocja na chińskiej platformie zakupowej

Miesiąc po debiucie BLIK na AliExpress, wspólna promocja na chińskiej platformie zakupowej
Źródło: BLIK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
AliExpress i BLIK wystartowały z promocją dla swoich użytkowników. Od 15 lipca do 8 sierpnia kupujący, którzy po raz pierwszy zrobią zakupy na platformie i zapłacą BLIKIEM, otrzymają na nie 3 dolary rabatu. Po 8 sierpnia akcja promocyjna obejmie wszystkich dotychczasowych użytkowników tej metody płatności na AliExpress.

Magdalena Kubisa: Chcąc przekonać do tej formy jeszcze większą grupę użytkowników, zdecydowaliśmy się na wspólną akcję promocyjną z #AliExpress @BLIKmobile

W pierwszej połowie czerwca BLIK pojawił się jako jedna z możliwych form płatności podczas finalizowania zamówienia w serwisie AliExpress.

Współpraca z tą międzynarodową platformą e-commerce, będąca częścią Alibaba Group, ma wzmocnić pozycję BLIKA jako najszybciej rozwijającej się metody innowacyjnych płatności mobilnych w Europie. W ramach zacieśniania tej współpracy firmy przygotowały specjalną akcję promocyjną dla swoich użytkowników.

– BLIK to innowacyjna usługa, zapewniająca jedne z najlepszych doświadczeń użytkownika w e-commerce w przypadku płatności mobilnych. Użytkownicy AliExpress cenią sobie wygodę i ważne jest, aby mogli robić zakupy w dowolnym miejscu i czasie. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, zachęcamy do wyboru BLIKA jako szybkiej, bezpiecznej i wygodnej metody płatności -mówi Łukasz Dwulit z AliExpress. I dodaje:

-Płatność BLIKIEM wymaga tylko podania kodu i potwierdzenia płatności w aplikacji mobilnej banku. Mamy nadzieję ze Miesiąc z BLIK, zachęci Polaków do wzięcia udziału w promocji AliExpress oraz płatności BLIKIEM.

Analizując wyniki transakcyjne BLIKA z ostatnich miesięcy możemy potwierdzić, że e-commerce staje się głównym miejscem zakupów Polaków. Ten trend potwierdzają również dane z badania przeprowadzonego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Według nich już 72 proc. klientów robi zakupy przez internet, a co piąty uważa BLIKA za najwygodniejszą metodę płacenia za nie – mówi Magdalena Kubisa z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

Chcąc przekonać do tej formy jeszcze większą grupę użytkowników, zdecydowaliśmy się na wspólną akcję promocyjną z AliExpress.  Mamy nadzieję, że osoby, które jeszcze nie miały okazji korzystać z naszej metody płatności, przekonają się jaka jest ona szybka, wygodna, a przede wszystkim bezpieczna- zauważa Magdalena Kubisa.

Promocja na zakupy w serwisie AliExpress została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpoczął się 15 lipca i jest skierowany wyłącznie do nowych użytkowników którzy dokonają transakcji  BLIKIEM na platformie. Można zyskać 3 USD zniżki.

W kolejnych tygodniach, czyli od 8 sierpnia do 28 sierpnia, w akcji będą mogli wziąć udział wszyscy klienci, którzy korzystają z platformy i płacą BLIKIEM.

Szczegółowy regulamin oferty promocyjnej dostępny jest na stronie – blikmobile.pl.

***

BLIK to ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP).

AliExpress (aliexpress.com) to uruchomiana w 2010 roku międzynarodowa platforma internetowa, która pozwała użytkownikom z całego świata kupować bezpośrednio u producentów i dystrybutorów, głównie z Chin, ale jest także otwarta na sprzedawców prowadzących handel lokalnie i globalnie. AliExpress działa w wielu wersjach językowych, włączając w to wersję angielską, rosyjską, portugalską, hiszpańską, włoską, francuską oraz polską.

Źródło: Polski Standard Płatności / PSP