Michał Kwieciński nowym wiceprezesem Liberty International

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

liberty.mutual.insurance.01.400x219Michał Kwieciński, awansował w strukturach Grupy Liberty Mutual Insurance, obejmując stanowisko wiceprezesa Liberty International (Executive Vice President) i Dyrektora Operacyjnego (Chief Operating Officer) Regionu Emerging Europe. Michał Kwieciński był do tej pory Dyrektorem Generalnym Liberty Direct.

Na nowym stanowisku Michałowi Kwiecińskiemu będą podlegały firmy w Irlandii, Polsce oraz w Turcji. Jest pierwszym Polakiem w strukturach zarządczych Liberty International. Nowy Dyrektor Generalny Liberty Direct zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

„Jestem zaszczycony tą nominacją, która jest w znacznej mierze efektem dynamicznego rozwoju i innowacyjności Liberty Direct w Polsce. Nowe stanowisko stawia przede mną dużo ciekawych wyzwań na wymagających rynkach” – skomentował Michał Kwieciński.

Michał Kwieciński był Dyrektorem Generalnym Liberty Direct od momentu powstania firmy w Polsce w 2007 roku. Wcześniej przez siedem lat pracował w firmie konsultingowej McKinsey & Company, doradzając wiodącym polskim przedsiębiorstwom oraz firmom w Niemczech, Francji, Holandii, Czechach, Izraelu, RPA i Rosji.

Ukończył matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1991 r. W 1994r. otrzymał stopień doktora na Uniwersytecie w Marsylii, a w 1999 r. – habilitację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez 5 lat był również pracownikiem naukowym tej uczelni. Pracował też na naukowo na uniwersytetach w Nicei, Marsylii oraz Tokio. Jest laureatem Stypendium Fundacji Nauki Polskiej i Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i Polską Akademię Nauk.

źródło: www.piteragroup.pl