Michał Bartkowiak prezesem Vectry

Michał Bartkowiak prezesem Vectry
Źródło: Vectra
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Michał Bartkowiak został powołany na prezesa zarządu Vectry, zastępując wieloletniego prezesa spółki Tomasza Żurańskiego, który został członkiem rady nadzorczej, podała spółka. Firma rozpoczyna ponadto proces wyłonienia inwestora finansowego dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments.

„Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym. Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu, w tak ważnym dla firmy momencie” – powiedział Bartkowiak, cytowany w komunikacie.

Michał Bartkowiak w ostatnich latach był członkiem zarządu ds. finansowych, członkiem zarządu ds. operacyjnych, wiceprezesem oraz prezesem Grupy Inea, dostawcy internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz profesjonalnych usług opartych o centra przetwarzania danych.

Dwóch nowych członków zarządu

Ponadto, w styczniu 2022 r. do zarządu Vectry powołano dwóch nowych członków zarządu, Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę, wynika także z materiału.

W 2027 r. gdyńska firma zamierza docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej do 10 mln gospodarstw domowych z pełną ofertą produktów i usług. Vectra chce stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce, podkreślono.

„Ze względu na skalę planowanej ekspansji oraz stosunkowo krótki horyzont czasowy, spółka we współpracy z renomowanymi doradcami transakcyjnymi, Rotshild & Co i mInvestment Banking, rozpoczyna proces wyłonienia inwestora finansowego z doświadczeniem infrastrukturalnym dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments” – czytamy w komunikacie.

Grupa Vectra to największy w Polsce operator kablowy, dysponujący własną światłowodową siecią szkieletową. Obecnie z usług Grupy Vectra korzysta ponad 1,7 mln klientów, a w zasięgu sieci operatora znajduje się 4,6 mln gospodarstw domowych.

Źródło: ISBnews