mBank zwiększył limit kredytowy na finansowanie OZE do 4 mld zł

mBank zwiększył limit kredytowy na finansowanie OZE do 4 mld zł
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do 4 mld zł z 2 mld zł w związku z utrzymującym się na rekordowych poziomach zainteresowaniem inwestycjami OZE, podał bank.

„Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie” – powiedział wiceprezes mBanku Adam Pers, cytowany w komunikacie. 

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE

W 2018 roku mBank zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100% do 1 mld zł, a w marcu 2020 r. do 2 mld zł, przypomniano. 

Czytaj także: OZE szansą dla inwestorów >>>

„Grupa mBanku od lat wspiera politykę ESG (E – środowisko, S – odpowiedzialność społeczna, G – ład korporacyjny), w tym klimatyczną, poprzez finansowanie projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową. Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej” – powiedział dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku Michał Popiołek. 

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Źródło: ISBnews