mBank wprowadza nowe usługi w aplikacji mobilnej

mBank wprowadza nowe usługi w aplikacji mobilnej
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci mBanku mogą korzystać już z nowych usług wprowadzonych w aplikacji mobilnej: płatności za parkingi w kilkudziesięciu miastach Polski oraz możliwości złożenia wniosku o świadczenie z programu Dobry Start (300+) mobilnie.

Mobilne płatności za parkingi mBank oferuje we współpracy z firmą SkyCash. Użytkownicy aplikacji mogą zapłacić za miejsce parkingowe w kilkudziesięciu miastach Polski, również na prywatnych parkingach.Wystarczy zalogować się do aplikacji na iOS lub Android (wersja 3.54) i przejść do zakładki Usługi. Tam należy podać numer rejestracyjny auta, wybrać strefę i czas parkowania. Trzeba też pamiętać o oznaczeniu pojazdu – za przednią szybą po jej prawej stronie można umieścić identyfikator (do wydrukowania ze strony usługodawcy) lub zwykłą kartkę z hasłem „mobiParking”.

Czytaj także: mBank: nowości w aplikacji mobilnej >>>

Kolejne nowości już wkrótce

Kolejne nowości w ramach usług dodatkowych (tzw. VAS) bank wprowadzi później w tym roku: w czwartym kwartale br. – płatności za autostrady, a w 2023 roku – bilety komunikacji miejskiej.

Wniosek o wsparcie z programu Dobry Start

Do aplikacji – w zakładce Usługi – mBank dodał też wniosek o wsparcie z programu Dobry Start (300+) na wyprawkę szkolną. Do tej pory o to świadczenie wnioskować można było w serwisie transakcyjnym. Teraz ta możliwość dotyczy również aplikacji.Wniosek o to świadczenie został włączony w aplikacji już 1 lipca br. (to dzień, od którego zaczęto przyjmować wnioski). W ciągu 10 dni klienci mBanku złożyli 80 tys. wniosków, w tym aż 41 proc. mobilnie.

Źródło: mBank