mBank obniża prowizje od płatności kartowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

mbank.01.400x180Dzięki nowej promocji mBanku i PaySquare (mBiznes konto z terminalem płatniczym) płatności bezgotówkowe stały się tańsze i bardziej dostępne dla klientów firmowych. mBank obniżył stawki prowizji od transakcji realizowanych kartami płatniczymi. Co więcej, zagwarantował dodatkowe obniżki po spadku opłaty interchange. Klienci firmowi mogą przez 15 dni wypróbować terminal płatniczy za darmo i nie zapłacą za pierwszy miesiąc korzystania z niego.

– Daliśmy w ten sposób naszym klientom gwarancję że po obniżce interchange w Polsce nie będą musieli negocjować ze swoim obecnym dostawcą nowych stawek prowizji od płatności kartą. Analizując wspólnie z mBankiem potrzeby klientów biznesowych przygotowaliśmy optymalną, dostosowaną do polskiego rynku ofertę, która pozwoli przedsiębiorcom skupić się tylko i wyłącznie na rozwoju własnego biznesu. Z naszych analiz wynika jasno, że brak możliwości płacenia kartą często wiąże się z utratą klientów i stopniowym spadkiem obrotów – mówi Jarosław Archacki, dyrektor sprzedaży w firmie PaySquare SE.

Konsumenci coraz częściej chcą płacić za swoje zakupy kartami płatniczymi, także w małych sklepach i punktach usługowych. mBank umożliwia niewielkim firmom użytkowanie terminali płatniczych na warunkach, które nie obciążają w znaczący sposób budżetu przedsiębiorstwa. Będą one jeszcze korzystniejsze po spadku opłaty interchange. Przy zakładanym spadku opłaty o 0,5 proc. klienci mBanku zyskają kwotę, która zrównoważy cenę dzierżawy terminalu płatniczego. Średnia wysokość transakcji na terminalu PaySquare to obecnie 20 000 zł miesięcznie. Obniżenie opłaty pozwoli zatem zaoszczędzić w tym wypadku 100 zł miesięcznie, czyli aż 1 200 zł rocznie.

– Średnia liczba transakcji realizowanych miesięcznie na jednym terminalu rośnie odkąd zaczęliśmy współpracę z PaySquare. To dobry kierunek i świadczący o coraz większej popularność płatności bezgotówkowych – mówi Dagmara Socha, ekspert ds. produktów firmowych w mBanku. – Z terminali i rachunków w mBanku najczęściej korzystają przedstawiciele takich zawodów jak dentyści, kosmetyczki i fryzjerzy oraz sprzedawcy detaliczni prowadzący działalność w wyspecjalizowanych sklepach – obuwniczych, odzieżowych, z wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi. Dzięki poszerzeniu dotychczasowej oferty właściciele niewielkich punktów będą mogli akceptować płatności kartowe i korzystać z innowacyjnych rozwiązań mBanku na jeszcze dogodniejszych warunkach – dodaje.

Klienci, którzy założą mBiznes konto z terminalem PaySquare zyskują nie tylko terminal płatniczy z gwarancją spadku opłaty interchange, mają także do dyspozycji konto, dzięki któremu przez rok nie płacą za przelewy internetowe, kartę do rachunku oraz wpłaty utargu w placówkach mBanku. Z oferty mBanku i PaySquare można skorzystać składając wniosek u doradców PaySquare.

Źródło: mBank