Marek Niedużak nowym wiceministrem przedsiębiorczości i technologii

Marek Niedużak nowym wiceministrem przedsiębiorczości i technologii
Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marek Niedużak, dotychczas dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w MPiT, został w środę powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Zastąpi Mariusza Haładyja, który niedawno został prezesem Prokuratorii Generalnej RP.

Marek Niedużak został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na podsekretarza stanu w @MPiT_GOV_PL

Marek Niedużak to doktor nauk prawnych i adwokat specjalizujący się w prawie cywilnym i gospodarczym, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge.

Od 2016 r. zastępca dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Rozwoju, następnie, od 2017 r. dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, a od 2018 r. dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Odpowiadał m.in. za przygotowanie tzw. Pakietu MŚP oraz projektu ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym.

Maturę zrobił w Downside School w Wielkiej Brytanii. W 2006 r. ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktoryzował się na tej samej uczelni (2013 r.). W 2012 r. uzyskał tytuł magistra praw (LL.M.) na Uniwersytecie Cambridge. Odbył aplikację adwokacką przy Izbie Warszawskiej.

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi kancelariami prawnymi, m.in. Salans (obecnie Dentons) oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Prowadząc indywidualną praktykę adwokacką, współpracował m.in. z Biurem Analiz Sejmowych czy Polityką Insight. Wykładał w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i prowadził zajęcia z prawa gospodarczego w ramach aplikacji adwokackiej przy Izbie Warszawskiej.

Do dnia powołania na wiceministra przedsiębiorczości i technologii był przewodniczącym rady nadzorczej PAIH (od 2018 r.) oraz sekretarzem rady nadzorczej ARP (od 2016 r).

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa oraz Oxford and Cambridge Society of Poland. Zasiada w radzie Fundacji im. Abrahama Jakuba Sterna. Działał w zarządzie Fundacji Adwokatury Polskiej. Jest fellowem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Biegle posługuje się językiem angielskim.

Źródło: ISBnews