Marek Niechciał w zarządzie UFG, rezygnuje z funkcji prezesa UOKiK

Marek Niechciał w zarządzie UFG, rezygnuje z funkcji prezesa UOKiK
By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51743235
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego powołała 20 grudnia 2019 roku Marka Niechciała na członka zarządu UFG. Stanowisko to obejmie od 1 lutego 2020 roku - napisano w komunikacie UGF

Marek Niechciał, od 2016 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wcześniej pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim i organie nadzoru ubezpieczeniowego. W zarządzie UFG będzie odpowiadał za realizację funkcji gwarancyjnych, zarówno dla sektora ubezpieczeniowego, jak i turystycznego.

Z dużym zadowoleniem przyjmuję wzmocnienie zarządu UFG poprzez powołanie do jego składu Marka Niechciała – mówi Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG. – Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe Marka zostaną wykorzystane w optymalizowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami zapewniającymi stabilne wypełnianie przez Fundusz funkcji gwarancyjnych – dodaje.

W komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czytamy:

„W związku z tym Marek Niechciał złożył dymisję z obecnie pełnionej funkcji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą dziś przyjął premier Mateusz Morawiecki” .

„Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Marek Niechciał będzie pełnił obowiązki prezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji Prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r.” – czytamy dalej.

Niechciał był prezesem UOKiK w latach 2007-2008, a następnie od maja 2016 r.

Źródło: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny / UFG, ISBnews