Marcin Prusaczyk – CFO w Efinity Insurance Group

Marcin Prusaczyk – CFO w Efinity Insurance Group
Marcin Prusaczyk, CFO w Efinity Insurance Group
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marcin Prusaczyk objął w marcu ’23 funkcję CFO w Efinity Insurance Group – jest odpowiedzialny za pozyskiwanie finansowania na międzynarodową ekspansję grupy.

Marcin Prusaczyk posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami typu PE/VC oraz na rynku nieruchomości. Współzarządzał funduszem VC Biomed Innovations, inwestującym w innowacyjne startupy medyczne. Był również zaangażowany w funduszu Griffin Property Finance, oferującym finansowanie dłużne na rynku nieruchomości.

Przez wiele lat związany firmą inwestycyjną Cornerstone Partners, w której m.in. wspierał realizację inwestycji w Lux-Med. Karierę zawodową rozpoczął w Accenture – uczestniczył w międzynarodowym wdrożeniu systemu klasy ERP.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziałach Elektroniki i Zarządzania oraz Tulane University w USA, gdzie uzyskał tytuł MBA jako stypendysta programu Ron Brown Fellowship.

Czytaj także: Jak zamiana WIBOR na WIRON może wpłynąć na sektor ubezpieczeniowy?

Efinity – innowacje i nowe technologie

Grupa Efinity składa się ze spółek Leadenhall Insurance i Efinity – działa na globalnym rynku insurtech i łączy kompetencje ubezpieczeniowe i technologiczne. Jej działalność koncentruje się wokół innowacyjnych rozwiązań do dystrybucji specjalistycznych i niszowych produktów ubezpieczeniowych.

Wartość samego rynku ubezpieczeń specjalistycznych jest wyceniana na 80 miliardów USD, a prognozy przewidują jej wzrost do 178 miliardów USD w roku 2030, przy średniej stopie wzrostu 9,3% rocznie (raport Global Specialty Insurance Market, Straits Research, 2022).

Wartość globalnego rynku ubezpieczeń niszowych jest kilkukrotnie większa.

Czytaj także: Raport PIU o wpływie ubezpieczeń na polską gospodarkę i społeczeństwo

Źródło: Efinity Insurance Group