Maksymilian Świniarski nowym prezesem spółki Biomed-Lublin

Maksymilian Świniarski nowym prezesem spółki Biomed-Lublin
Źródło: Biomed-Lublin
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Biomed-Lublin powołała Maksymiliana Świniarskiego na prezesa zarządu Biomed-Lublin z dniem 1 stycznia 2022 r., podała spółka. Jednocześnie z funkcji wiceprezesa zarządu pełniącego obowiązki prezesa zrezygnował Piotr Fic.

„Maksymilian Świniarski to lider z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami, projektami i ryzykiem. Od ponad dwudziestu lat związany jest z branżą farmaceutyczną. W swojej bogatej karierze zawodowej pracował w największych innowacyjnych koncernach biotechnologicznych na świecie. W strukturach Bayer (senior leader), Eli Lilly Polska (prezes zarządu) oraz AstraZeneca Poland (dyrektor działu kardiologii i diabetologii) skutecznie wprowadzał na polski rynek leki najnowszej generacji, a także z sukcesami realizował strategię rozwoju produktów. Ekspert w dziedzinie zarządzania, zaangażowany w opracowywanie strategii i komunikacji, aby pomóc firmom w dotarciu i zaangażowaniu ich docelowych odbiorców” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Marcin Piróg zrezygnował z funkcji prezesa Biomedu-Lublin >>>

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Źródło: ISBnews