Luneos powołał spółkę do sprzedaży energii z OZE

Luneos powołał spółkę do sprzedaży energii z OZE
Fot. stock.adobe.com/bluedesign
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Luneos powołał spółkę obrotu energią - Luneos Energia, która posiada już koncesję na obrót energią elektryczną, podała spółka. Do 2026 roku Luneos Energia ma osiągnąć wolumen sprzedaży 1,5 TWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Strategia Luneos zakłada, że w ciągu 3-4 lat będzie on posiadał portfel aktywów OZE o mocy ponad 1 GW.

„Mamy ambitne plany i naturalnym krokiem w rozwoju naszej działalności jest teraz powołanie spółki obrotu energią pochodzącej z OZE. Co ważne, mamy już koncesję na obrót energią elektryczną. Posiadanie własnej spółki obrotu zwiększy elastyczność Luneos w kreowaniu własnych, lepiej dostosowanych do potrzeb klientów produktów i pozwoli w pełni wykorzystać potencjał naszej grupy” – powiedział prezes Luneos Zbigniew Prokopowicz, cytowany w komunikacie.

Luneos zacznie wprowadzać energię pochodzącą z OZE do sieci już w drugiej połowie 2023 r.

Z kolei w latach 2024-2026 planowany jest intensywny wzrost mocy z własnych źródeł, głównie fotowoltaicznych i wiatrowych. Spółka planuje także zawieranie wieloletnich kontraktów PPA ze źródeł innych uczestników rynku.

Obserwujemy także ogromne zainteresowanie odbiorców posiadaniem własnych, odnawialnych źródeł energii w modelu as a service. W takim wypadku część energii odbiorcy pochodzi z jego źródła, a część nadal jest dostarczania z sieci.

„Z kolei energia z własnego źródła odbiorcy czasami przewyższa jego aktualną konsumpcję i musi trafić do sieci. Tutaj spółka obrotu wnosi konkretną wartość dodaną bilansując wszystkie te przepływy w imieniu i na rzecz odbiorcy” – skomentował dyrektor zarządzający w Luneos Energia Krzysztof Hrywniak.

Czytaj także: Ministerstwo Klimatu proponuje zmiany cen referencyjnych w aukcjach dla OZE >>>

„W horyzoncie tego roku planujemy zdobyć pełną zdolność operacyjną. W nadchodzących latach planujemy pozyskiwanie kolejnych odbiorców zielonej energii, a także powiększanie podaży z OZE w naszym portfelu” – dodał.

Nasz plan zakłada, że do 2026 roku osiągniemy wolumen 1,5TWh sprzedawanej zielonej energii.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych.

Źródło: ISBnews