Łukasz Kędzior prezesem Pekao TFI

Łukasz Kędzior prezesem Pekao TFI
Łukasz Kędzior Fot. Pekao TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Łukasz Kędzior został powołany od 1 maja 2021 r. na stanowisko prezesa zarządu Pekao TFI najdłużej działającego na polskim rynku towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Nowo powołany prezes będzie odpowiedzialny za piony: sprzedaży i marketingu, finansowy, operacyjny, zarządzania ryzykiem oraz pion zarządu. Na tym stanowisku zastąpi Jacka Janiuka.

Zerowe stopy procentowe, wzrastająca presja inflacyjna, poturbowana pandemią koronawirusa globalna gospodarka, to wszystko stanowi spore wyzwanie dla efektywnego pomnażania naszych środków.

– W tak niepewnym okresie należy stawiać na doświadczonych partnerów, mogących w tym trudnym otoczeniu być wsparciem naszych decyzji inwestycyjnych. Takim właśnie partnerem jest Pekao TFI. Jestem przekonany, że w obecnej sytuacji zerowych stóp procentowych zainteresowanie naszą ofertą będzie rosło, zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, którzy do tej pory niezbyt często wykorzystywali fundusze inwestycyjne do bieżącego zarządzania środkami finansowymi – mówi Łukasz Kędzior. – Jest mi niezmiernie miło, że będę miał przyjemność stanąć na czele tak doświadczonego zespołu jakim jest Pekao TFI i wspólnie będziemy dalej rozwijać spółkę oraz budować jej silną pozycję rynkową.

Czytaj także: Mateusz Kowalski wiceprezesem Pekao TFI >>>

Doświadczenie zawodowe

Łukasz Kędzior związany jest z rynkiem finansowym od ponad 17 lat. To jeden z najlepszych menadżerów na rynku funduszy inwestycyjnych, wysokiej klasy ekspert z bogatym doświadczeniem zdobytym w obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych.

Od 2017 r. przez blisko cztery lata pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w TFI PZU S.A. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za obszar sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz kreowanie i implementację strategicznych celów spółki. Wcześniej w latach 2014 – 2017 był członkiem zarządu w Skarbiec TFI, gdzie odpowiadał za obszar sprzedaży, wsparcia sprzedaży i marketingu. Od stycznia 2012 do czerwca 2014 był dyrektorem biura sprzedaży w TFI PZU. Jego głównym zadaniem było zbudowanie zewnętrznych kanałów sprzedaży, przede wszystkim w oparciu o współpracę z bankami i domami maklerskimi oraz nadzór nad całością działań sprzedażowych. W latach 2011 – 2012 dyrektor departamentu klientów prestiżowych w Skarbiec TFI. Uprzednio pracował również w Pioneer Pekao TFI na stanowisku dyrektora ds. kluczowych klientów, zaś swoją karierę zawodową zaczynał w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A.

Czytaj także: Klienci Pekao TFI S.A. zyskają dodatkowe informacje o swoich inwestycjach >>>

Wykształcenie

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku zarządzanie i marketing, specjalność rachunkowość, jest także absolwentem studiów doktoranckich.  

Ponadto ukończył  studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University z zakresu zarządzania firmą. Posiada tytuły MBA o specjalności finanse międzynarodowe oraz  marketing międzynarodowy, uzyskane w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie, Erasmus University Rotterdam. Obecnie słuchacz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku handel elektroniczny.  

Skład zarządu Pekao TFI S.A.

Od maja 2021 r. zarząd Pekao TFI S.A. będzie działał w następującym składzie: Łukasz Kędzior – prezes zarządu odpowiedzialny za piony: finansowy, operacyjny, sprzedaży i marketingu, zarządzania ryzykiem oraz pion zarządu, Jacek Babiński – wiceprezes odpowiedzialny za pion zarządzania aktywami, Mateusz Kowalski – wiceprezes odpowiedzialny za pion sprzedaży klientów sektora publicznego i zrównoważonego rozwoju.

Pekao TFI to najstarsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych Pekao na koniec marca 2021 r. wyniosła ponad 20 mld zł.

Źródło: Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych / Pekao TFI