Łukasz Dwulit dołączył do Klarny, objął stanowisko Head of Business Development w Polsce

Łukasz Dwulit dołączył do Klarny, objął stanowisko Head of Business Development w Polsce
Łukasz Dwulit, Head of Business Development, Klarna w Polsce. Źródło: Klarna
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do polskiego zespołu Klarny, dołączył Łukasz Dwulit. Będzie odpowiadał za rozwój firmy w Polsce, jednym z kluczowych rynków w Europie, czytamy w komunikacie Firmy.

Łukasz Dwulit to menedżer z bogatym doświadczeniem w obszarze rozwoju biznesu w Azji, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie.

W Klarnie, pokieruje stale powiększającym się polskim zespołem, skoncentrowanym na wspieraniu małych i dużych polskich i międzynarodowych merchantów w dostosowywaniu się do zmieniającego się krajobrazu handlu detalicznego i poprawianiu doświadczeń klientów.

Współpraca z Klarną to dla sprzedawców możliwość oferowania swoim klientom bardziej elastycznych, zrozumiałych i wygodnych form płatności, dzięki którym dostosowują oni sposób robienia zakupów do swoich potrzeb. Jednocześnie daje ona merchantom dostęp do znacznie szerszej, globalnej społeczności konsumentów.

Łukasz Dwulit przeszedł z Alibaba Group. Jest laureatem prestiżowej listy „30 przed 30” Forbes. Posiada dyplom z prawa, bankowości i finansów Duke University School of Law w Durham w Północnej Karolinie.

Czytaj także: Klarna, jeden z wiodących globalnych fintechów stworzony przez Polaka w Szwecji, oficjalnie startuje nad Wisłą

Elastyczne formy płatności

Camilla Giesecke, Szefowa ds. ekspansji (Chief Expansion Officer) w Klarna, mówi:

‒ W sierpniu uruchomiliśmy działalność w Polsce, mając jeden cel: umożliwić konsumentom robienie zakupów, płacenie i korzystanie z produktów bankowych w sposób bardziej dopasowany do ich stylu życia. Spotkaliśmy się tu z bardzo dobrym przyjęciem, dzięki czemu Polska szybko stała się jednym z naszych najszybciej rozwijających się rynków.

Dołączanie do naszego zespołu najlepszych menedżerów świadczy o naszym zaangażowaniu w dostarczanie polskim konsumentów jak najlepszych doświadczeń zakupowych.

Polska szybko stała się jednym z naszych najszybciej rozwijających się rynków

‒ Jestem pod wrażeniem ogromnego wzrostu, jaki Klarna osiąga na świecie i w Polsce, a także tempa, w jakim rewolucjonizuje branżę do niedawna zdominowaną przez wysokokosztowe kredyty.

Z 16-letnim doświadczeniem i 90 milionami użytkowników w 18 krajach, Firma jest dziś światowym liderem zmian w sposobie robienia zakupów i płacenia za nie, by mogły być tak proste, bezpieczne i wygodne, jak to tylko możliwe. To otwiera ogromne możliwości rozwoju dla detalistów w Polsce – skomentował Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Polsce.

Aplikacja „Shop Anywhere”

Klarna zadebiutowała nad Wisłą w sierpniu br., ogłaszając jednocześnie partnerstwo z siecią H&M w Polsce. Od tego czasu zaprezentowała swoją nową aplikację zakupową, pozwalającą dzięki innowacyjnej funkcji „Shop Anywhere” jej użytkownikom dokonywać zakupów w dowolnym sklepie internetowym w Polsce, niezależnie od tego, czy jest on zintegrowany z Klarna.

Na całym świecie Klarna jest obecna na 18 rynkach i szybko się rozwija, zmieniając sposób, w jaki ludzie robią zakupy, płacą za nie i bankują.

Z jej rozwiązań korzysta ponad 90 milionów użytkowników na 4 kontynentach i współpracuje z ponad 250 000 sprzedawców, w tym gigantami handlu detalicznego, takimi jak Sephora, The North Face, H&M, IKEA czy Nike.

Źródło: Klarna