Lingoal HD – nowa wersja przeglądarki do nauki angielskiego na iPada

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smartfon.03.250x167W Apple App Store pojawiła się aplikacja Lingoal HD - przeglądarka do nauki angielskiego na iPada. Jest ona rozszerzeniem Lingoal w wersji na Phone'a, która daje możliwość przeglądania stron www na dużym ekranie.

Stworzenie Lingoal w wersji dedykowanej na iPada, było jedną z najczęściej pojawiających się próśb ze strony obecnych użytkowników przeglądarki. Jest ich obecnie na świecie ponad 600 tys., bo właśnie tyle razy aplikacja Lingoal została pobrana z Apple App Store od momentu wprowadzenia jej na rynek 5 miesięcy temu. Z tego powodu szwedzka firma Brainglass, która  stworzyła aplikację, zdecydowała się na przygotowanie programu w wersji dostosowanej do formatu iPada.

Główne cechy programu w wersji na iPada to nadal:

  • Możliwość przeglądania anglojęzycznych stron w Lingoal i dotknięcia każdego nieznanego nam słówka, żeby natychmiast zobaczyć jego tłumaczenie i posłuchać wymowy. Przeglądarka została wyposażona w słownik liczący ponad 138 tys. haseł w języku angielskim i dodatkowo 16 różnych słowników dwujęzycznych (w tym słownik angielsko-polski);
  • Możliwość natychmiastowego zapisania każdego ze sprawdzanych słówek do Modułu Nauki i stworzenia na podstawie tego słówka ćwiczeń umożliwiających jego zapamiętanie.

Korzystanie z Lingoal HD na iPadzie zapewni naszym użytkownikom jeszcze większy komfort czytania i surfowania po internecie. W tym czasie mogą też sprawdzać znaczenie nieznanych im słów i zapisywać je do późniejszej nauki. Następnie mogą oni uruchomić Lingoal na swoim iPhonie w dowolnym miejscu i pasującym im czasie, i uczyć się zapisanych wcześniej słówek. Jest to możliwe dzięki pełnej synchronizacji Lingoal i Lingoal HD – powiedział Niss Jonas Carlsson, CEO firmy Brainglass.

Synchronizacja Lingoal HD z Lingoal na iPhone jest możliwa dzięki niedawno wprowadzonemu do App Store uaktualnieniu programu do wersji 1.3. Inną ważną zmianą w Lingoal 1.3 jest spolszczony interfejs użytkownika.

Wybrane opinie użytkowników z całego świata na temat Lingoal:

  • Aplikacja niesamowita, to prawda. Ale proszę zróbcie ją też na iPada! – Natalia
  • Bardzo przydatna aplikacja. Pomysł świetny oraz ładne wykonanie. Liczę na rozwinięcie aplikacji na więcej języków, wówczas to będzie ‚must have’ na iphone’a/ipada – Sousukkke
  • Bardzo fajna aplikacja! Pomaga poprawić słownictwo, bardzo wygodne ćwiczenia na zapamiętywanie słów. Tak więc dla tych, którzy mają kłopoty ze słownictwa, jak ja, polecam! 5+ – Alina_fly

Lingoal HD będzie dostępny do pobrania w Apple App Store za jednorazową opłatę w wysokości 10 euro. Taniej, bo tylko za 1 euro, można kupić Lingoal HD w ciągu pierwszego tygodnia od momentu zatwierdzeniu aplikacji w App Store.

Aplikację Lingoal HD można zainstalować na iPadzie z systemem operacyjnym iOS 5.0+. Jeśli korzystamy z darmowego planu abonamentowego Lingoal, możemy na aplikacji zachować i stworzyć ćwiczenia dla 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane słowa, aby nadal móc korzystać z programu za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych – za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Korzystanie z wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Poprzednia wersja Lingoal osiągnęła pozycję nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple App Store w Polsce zaledwie w 2 tygodnie od momentu pojawienia się na rynku. Aplikacja znajduje się na też na szczytach rankingów popularności w innych krajach – np. w Rosji to nr 2 wśród darmowych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS.