Lendo Polska rozszerza swoją ofertę o pożyczki z Providenta

Lendo Polska rozszerza swoją ofertę o pożyczki z Providenta
Logo Lendo Polska Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do grona partnerów Lendo Polska dołączył Provident, lider na polskim rynku pożyczek gotówkowych. Oznacza to, że w serwisie lendopolska.pl będzie można skorzystać z oferty sześciu instytucji - dwóch banków i czterech firm pożyczkowych. Liczba ta będzie systematycznie poszerzana w następnych miesiącach.

W serwisie #LendoPolska będzie można skorzystać z oferty sześciu instytucji - dwóch banków i czterech firm pożyczkowych #Lendo #Provident #pożyczki

„Lendo Polska konsekwentnie rozwija swoją ofertę, realizując strategię poszerzania jej o banki i największe firmy pożyczkowe. Dziś do naszej oferty dołącza największy podmiot na rynku pożyczkowym w Polsce, działający na nim od ponad dwóch dekad Provident. Cieszę się, że możemy zacząć współpracę z wiodącym graczem na tym rynku” – powiedział Łukasz Janda, dyrektor Lendo Polska odpowiedzialny za produkt.

Serwis lendopolska.pl jest dostępny od 6 marca 2019 roku, wśród partnerów są dwa banki: BNP Paribas, Nest Bank oraz cztery firmy pożyczkowe: Fellow Finance, AASA, Euroloan i od dziś, Provident.

Czytaj także: Skandynawska platforma finansowa Lendo wchodzi do Polski >>>

Otwarcie naszego kanału internetowego na nowe miejsca

– Szybko zmieniający się rynek nowych technologii obliguje nas do ciągłego podążania za trendami. Daje nam jednocześnie możliwość umacniania pozycji lidera poprzez dywersyfikację produktową i nowe kanały sprzedaży. Chcemy korzystać z tych możliwości, bo wiemy, że tego oczekują nasi klienci – mówi Agnieszka Biskup, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Internetowego.

– Współpraca z Lendo Polska to kolejne otwarcie naszego kanału internetowego na nowe miejsca, w których możemy dotrzeć do klienta. Chcemy być obecni tam, gdzie klienci poszukują korzystnych dla siebie rozwiązań finansowych. Wierzymy, że to właśnie nasza oferta pomoże klientom w realizacji ich planów – dodaje.

Na platformie można otrzymać kredyty i pożyczki na okres od miesiąca do 10 lat oraz o wartości do 120 tysięcy złotych.

Jak działa Lendo Polska?

Lendo Polska łączy konsumentów, którzy poszukują pożyczki z instytucjami finansowymi – bankami i firmami pożyczkowymi. Cały proces odbywa się w Internecie, w jednym miejscu. Klient po złożeniu wniosku otrzymuje specjalnie dla niego przygotowane oferty od banków i firm pożyczkowych, by następnie podpisać umowę z pożyczkodawcą. W większości przypadków można będzie to zrobić online, nie wychodząc z domu. Lendo Polska nie pobiera żadnych opłat od klientów, wynagradzają go instytucje finansowe za sfinalizowaną transakcję.

Provident Polska działa na polskim rynku od 1997 roku i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Z usług firmy skorzystało już ponad 4 miliony klientów. Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2019).

Źródło: Lendo