Łatwiejsze płatności za granicą. Visa i Currencycloud łączą siły

Łatwiejsze płatności za granicą. Visa i Currencycloud łączą siły
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Visa Inc. (NYSE: V) i Currencycloud, korporacyjna platforma płatności, ogłosiły zawarcie partnerstwa mającego na celu tworzenie kolejnych innowacji w obszarze płatności transgranicznych oraz płatności realizowanych podczas podróży zagranicznych. Porozumienie wpisuje się w dążenie Visa do udostępnienia cyfrowych płatności, których można dokonywać w sposób bezpieczny i płynny w kraju i za granicą.

Klienci #Visa oraz jej partnerzy z sektora bankowego i branży fintech będą odtąd mogli wykorzystywać działającą w chmurze platformę płatniczą #Currencycloud @VISA_PL

Klienci Visa oraz jej partnerzy z sektora bankowego i branży fintech będą odtąd mogli wykorzystywać działającą w chmurze platformę płatniczą Currencycloud. Rozwiązanie to pozwoli im oferować klientom takie usługi jak portfele wielowalutowe czy wysyłanie w czasie rzeczywistym powiadomień o kursie wymiany. Posiadacze kont w Visa będą mogli poczuć się pewniej podczas zagranicznych podróży, dzięki możliwości łatwiejszego dostępu do informacji o środkach finansowych i lepszej kontroli nad swoimi wydatkami.

Obecnie co piąta płatność jest transakcją transgraniczną

„Dzisiaj co piąta płatność jest transakcją transgraniczną, na przykład realizowaną przez konsumenta podczas podróży zagranicznej czy w trakcie zakupów online u międzynarodowego sprzedawcy” – powiedziała Charlotte Hogg, CEO, Europe w Visa. „Postawiliśmy sobie za cel wspieranie naszych klientów w odpowiadaniu na rosnące zapotrzebowanie na sprawne, proste i bardziej wygodne płatności transgraniczne, co uprości posiadaczom kart Visa zarządzanie pieniędzmi podczas podróży. Dzięki partnerstwu z Currencycloud nasi klienci zyskają możliwość oferowania innowacyjnego i konkurencyjnego rozwiązania typu digital-first, które w dalszej perspektywie zapewni konsumentom i posiadaczom kart większą kontrolę nad płatnościami cyfrowymi – zarówno w kraju, jak i za granicą”.

Czytaj także: Visa przejmuje Earthport. Globalne płatności mają być szybsze i prostsze >>>

Currencycloud powstało po to, by uprościć płatności międzynarodowe

„Currencycloud powstało po to, by uprościć płatności międzynarodowe” – powiedział Mike Laven, CEO Currencycloud. „Ponieważ ekosystemem płatniczy staje się coraz bardziej zintegrowany, banki stają przed koniecznością zapewnienia konsumentom coraz lepszego doświadczenia użytkownika. Dzięki naszemu partnerstwu z Visa zyskamy możliwość wprowadzenia naszego rozwiązania na ogromną skalę. Nasze zaawansowane API zapewniają łatwiejszy dostęp do informacji na temat międzynarodowych transakcji i kontrolę nad nimi. Te możliwości, w powiązaniu z zasięgiem działania Visa, stworzą nowemu pokoleniu konsumentów lepsze doświadczenie płatnicze w przypadku transakcji realizowanych za granicą”.

Rynek płatności międzynarodowych nieustannie rośnie – według szacunków, do 2020 roku wartość transgranicznego handlu internetowego ma sięgnąć 900 miliardów dolarów, co stanowić będzie ponad jedną piątą całkowitej wartości handlu online. Dzięki partnerstwu Visa i Currencycloud konsumenci płacący kartami Visa będą mogli korzystać z rozwiązań znacznie ułatwiających dokonywanie płatności za granicą.

W początkowym okresie partnerstwo polegać będzie na udostępnieniu przez Currencycloud przyjaznej dla deweloperów platformy. Umożliwi ona zakup obcej waluty z wyprzedzeniem lub będzie wysyłać powiadomienia o kursie wymiany w czasie rzeczywistym, gdy posiadacz karty Visa będzie jej używać za granicą.

Kolejne partnerstwo Visa z innowacyjnym podmiotem działającym w ekosystemie płatności

Współpraca z Currencycloud to kolejne partnerstwo Visa z innowacyjnym podmiotem działającym w ekosystemie płatności. Będąc globalnym liderem technologii płatniczych, Visa nieustannie przygląda się wszelkiego rodzaju technologiom – w szczególności takim, które mają potencjał rozwoju cyfrowych płatności i przyniesienia korzyści klientom Visa i konsumentom korzystających z ich usług. W ostatnim czasie Visa ogłosiła zawiązanie partnerstw polegających na zainwestowaniu w między innymi: Minna Technologies, Bankable, Klarna i solarisBank.

 

Źródło: Visa