Ład korporacyjny 2021: jak wzmacniać zaufanie w gospodarce; konferencja online już 19 października

Ład korporacyjny 2021: jak wzmacniać zaufanie w gospodarce; konferencja online już 19 października
Fot. stock.adobe.com / fotofabrika
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) organizuje 19 października br. konferencję online pt. Ład korporacyjny 2021: jak wzmacniać zaufanie w gospodarce. Konferencję otworzy Mathilde Mesnard (OECD). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak oraz Ministerstwo Finansów.

W konferencji weźmie udział kilkudziesięciu panelistów-ekspertów w temacie ładu korporacyjnego z biznesu, administracji, mediów, instytucji międzynarodowych i wyższych uczelni.

Zależy nam na tym, żeby zachęcić inwestorów, menedżerów i członków organów nadzoru do refleksji, jak zapewnić przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego

Będą oni uczestniczyć w debacie online o dobrych praktykach ładu korporacyjnego, stanu stosowania jego zasad w Polsce i rosnącej roli czynników ESG.

Gość konferencji: Mathilde Mesnard z OECD

Panel The Role of Auditors in Corporate Governance będzie prowadzony z udziałem ekspertów ładu korporacyjnego spoza Polski.

Konferencję, która ma na celu edukowanie i popularyzację pojęcia ładu korporacyjnego, otworzy wystąpienie przedstawicielki kierownictwa OECD, Mathilde Mesnard, która w prezentacji przedstawi obecne wyzwania i cele, jakie w zakresie przestrzegania zasad ładu korporacyjnego stawia sobie obecnie jej instytucja.

Jak zapewnić przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego

‒ Celem PANA jest dążenie do jak najwyższej jakości sprawozdań finansowych. Co istotne, sprawozdawczość finansowa jest kluczowym elementem z punktu widzenia ładu korporacyjnego, ponieważ rzetelność i jasność danych finansowych stanowi o stopniu przejrzystości działania firmy dla inwestorów i całej gospodarki.

Jednak ład korporacyjny to pojęcie znacznie szersze i ewoluujące w czasie. Dlatego chcieliśmy skupić na jednej konferencji wiodących ekspertów polskich i światowych. Zależy nam na tym, żeby zachęcić inwestorów, menedżerów i członków organów nadzoru do refleksji, jak zapewnić przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego.

Wierzymy, że takie działania mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w Polsce ‒ podkreśla prezes PANA, Marcin Obroniecki.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Finansów oraz Rektora SGH.

Transmisja live z konferencji (10.00 ‒ 16.30) będzie dostępna na koncie PANA na YouTube dla osób zalogowanych: Link do rejestracji:

https://bit.ly/rejestracja_ład_korporacyjny

Źródło: Polska Agencja Nadzoru Audytowego / PANA