Kwieciński: pobudzenie inwestycji prywatnych i publicznych to priorytet na 2018 rok

Kwieciński: pobudzenie inwestycji prywatnych i publicznych to priorytet na 2018 rok
Fot. KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Inwestycje znacząco przyspieszą w bieżącym roku i ich rozwój w zakresie publicznym i prywatnym stanowią priorytet działań na 2018 rok, poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Pobudzenie inwestycji prywatnych i publicznych to priorytet na 2018 rok - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy #Kwieciński

– Najważniejszym dla mnie zadaniem będzie przyspieszenie inwestycji w polskiej gospodarce i publicznych i prywatnych, a to się wiąże ze zmianą otoczenia prawnego dla inwestycji prowadzonych w kraju, które powinno być bardziej przyjazne – powiedział Kwieciński w wywiadzie dla wPolsce.pl.

– Moim priorytetem na ten rok jest również to, by inwestycje w sektorze publicznym były znacznie silniejsze. Wyniki za III kw. ubiegłego roku był namiastką i ten proces się rozpoczął. Powinniśmy widzieć znacznie lepsze wyniki inwestycji w IV kw. niż w III kw., ale diametralna zmiana nastąpi w 2018 roku w inwestycjach publicznych – dodał.

Kwieciński w współpracy z Morawieckim

Przyszłą współpracę z nowym premierem Mateuszem Morawieckim określił jako współpracę polegającą na kontynuacji wyznaczonych dwa lata temu priorytetów, jednakże to gospodarka znajdzie się w centrum działań.

– Będzie to płynna kontynuacja dotychczasowych działań, zmiana nastąpi w akcentach. Rząd większą uwagę będzie przykładał do zagadnień gospodarczych. Chodzi o to, by gospodarka polska jak najlepiej pracowała a korzyści, które płyną z rozwoju gospodarczego były kierowane do jak najszerszego grona społeczeństwa – podkreślił.

Zaznaczył, że przez ostatnie dwa lata rząd dział w kierunku „uwspólniania korzyści z rozwoju gospodarki” i działań „na rzecz szeroko rozumianego społeczeństwa prowadząc np. projekt 500 plus dzięki czemu udało się zmniejszyć poziom ubóstwa w polskim społeczeństwie”.

Źródło: ISBnews